,,Paikos mergaitės maldos" ir ,,ID:D&G". Dviejų šiuolaikinio šokio spektaklių vakaras
Dviejų šiuolaikinio šokio spektaklių vakaras | 80 min. (su pertrauka)
2015 m. gruodžio 10 d. 19:00
Menų spaustuvė, Juodoji salė (Šiltadaržio skg. 6, Vilnius)
Šokio spektaklis „Paikos mergaitės maldos“
Choreografija - Agnija Šeiko
Šokėjai : Beata Molytė, Aušra Krasauskaitė, Agnija Šeiko
Muzika - Petar Doundakov (Bulgarija)
Scenografija, kostiumai ir šviesos - Artūras Šimonis
Šokio spektaklio pagrindu tapo XIX a. pabaigos dailė ir filosofija. Šis laikotarpis spektaklio kūrėjus domina kaip lūžio mene ir socialiniame gyvenime taškas, modernizmo ir postmodernizmo pradžia. Be to, šiuo laikotarpiu pradėjo formuotis ir moterų laisvėjimo idėjos. Literatūrinį spektaklio pagrindą sudaro Arthuro Rembaud “Paika mergaitė", o filosofinį - Friedricho Nietzsche idėjos. Scenoje trys šokėjos pasakoja vienos moters būties laike ir erdvėje istoriją. Šokio spektaklyje judesio ir vaizdų kalba kuriama vidinių išgyvenimų drama, apgaubta laukimo dvasios.
Idėja kalbėti apie šiuolaikines problemas, remiantis XIX a. estetika choreografei A. Šeiko gimė bendradarbiaujant su scenografu A. Šimoniu. Rūmų gracija, šviesų žaismas ir sustojęs laikas – šis klaipėdiečių spektaklis iš tiesų išsiskiria vizualumu ir subtilia, išgryninta estetika. Kartkartėmis sudužusį veidrodį primenantį moters vidinį pasaulį scenoje įkūnija klaipėdietės šokėjos A. Krasauskaitė ir neseniai Anos Kareninos vaidmeniu Anželikos Cholinos šokio spektaklyje sužibėjusi B. Molytė. Šokėjos jautriai, šiuolaikinio šokio leksika tiesia pasakojimo, nusidriekiančio per laiko sustabdytus ir atgaivintus paveikslus giją.
Premjera įvyko 2010 gegužės 5d. Menų spaustuvėje (Vilnius), tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio “Naujasis Baltijos šokis'10” programoje.
Projektą parėmė LR Kultūros rėmimo fondas.
Šokio spektaklis ,,ID: D&G"
Idėja - Mantas Stabačinskas
Choreografija ir atlikimas: Marius Pinigis, Mantas Stabačinskas
Režisūra - Vilma Pitrinaitė
Dramaturgija - Monika Jašinskaitė
Muzika: Dávid Kovácsovics, Tina Turner
Apšvietimas - Povilas Laurinaitis
Kostiumai - LT Identity
Kiekviena tauta turi herojų, kurie formuoja jos gyventojų tapatybę. Pasakojant jų istorijas dažnai skamba žodžiai „tautinė dvasia“, „herojiškumas“, „didvyriai“, „žygdarbis“. Bet šiandien gyvenančiam žmogui tai nevisada aktualu.
Pamenate legendinę Dariaus ir Girėno istoriją? Po finansinės kampanijos ir kruopštaus techninio pasirengimo, 1933 metais du lietuvių lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas iš Niujorko pasiruošė skristi Atlantą. Nors neturėjo navigacijos įrangos ir skrido prastomis oro sąlygomis, jų skrydis buvo vienas iš tiksliausių tuo metu. Daugiau nei 25 000 žmonių jų laukė Aleksoto oro uoste Kaune, bet „Lituanica“ sudužo Soldino miške Vokietijoje (dabar tai Lenkijos teritorija). Šiandien abiejų herojų vardai vienas nuo kito neatskiriami. Kaip ir jų veidai ant 10 litų banknoto.
Atsispyrę nuo visiems žinomo pasakojimo, padariusio įtaką kelioms lietuvių kartoms, šokėjai ieško sąlyčio taškų tarp praeities herojų ir šiuolaikinio žmogaus. Kokiu būdu galima tapti ikona? Kaip herojus atrodytų šiandien? Kodėl istorijose apie didvyrius nėra moterų? Kas iš praeities atkeliavusiose legendose gali būti aktualu šiandien? Šokio scenoje svarbiausiu įrankiu tampa šiandien gyvenančio žmogaus kūnas, judėjimo impulsą jam suteikia vakar palikti ženklai.
Marius Pinigis (g. 1986) ir Mantas Stabačinskas (g. 1979) ir įgavo patirtį su Kauno šokio teatru „Aura“, o šiuo metu kaip šokio kūrėjai bei atlikėjai dirba prie Lietuvos ir tarptautinių šokio projektų. Šiais metais Mantas Stabačinskas šokėjo kategorijoje apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi. Režisierė ir choreografė Vilma Pitrinaitė (g. 1985) šoko Kauno šokio teatre „Aura“, nuo 2005 metų gyvena ir kuria Prancūzijoje bei Belgijoje. Dramaturgė Monika Jašinskaitė (g. 1982) - teatro ir šokio kritikė, prie spektaklio kūrimo prisijungė LŠIC projekto „Kritikai vs. choreografai“ metu.
Premjera įvyko 2014 m. gegužės 11d., tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis'14“ programoje.Spektaklį rėmė Lietuvos kultūros taryba.
RENGINYS VYKSTA:
2015 Gruodžio 10 d. 19:00
Menų spaustuvė, Juodoji salė
Bilietai 12 €. Bilietas galioja į abu spektaklius. Bilietus platina Bilietai.lt. Likę bilietai parduodami likus 1 val. iki renginio Menų spaustuvėje. Atkreipiame dėmesį: Menų spaustuvėje atsiskaitymas tik grynaisiais. Atsiprašome už nepatogumus.