Struktūrizuota mokytojų ir choreografų improvizacija su gyva muzika | groja „Orcha“ | foto. Gabrielė Banytė
Šeštadienį Vilniuje – „Šokio naktis“
2013-08-20
Vakar Menų spaustuvėje Vilniuje prasidėjo didžiausias šalyje profesionalių šokio dirbtuvių renginys – Vasaros šokio mokykla. Čia žiniomis dalinasi įvairių šokio krypčių patirtį sukaupę mokytojai iš skirtingų pasaulio kampelių. Seminarai truks visą savaitę, apie 90 jų dalyvių atvyko iš įvairių šalies miestų, taip pat Olandijos, Estijos, Švedijos, JAV. Šeštadienį mokyklą užbaigs „Šokio naktis“ – šokio įvairovės bei galimybių šokti Vilniuje pristatymas.
„Šokio nakties“ tikslas – vilniečiams ir miesto svečiams pristatyti įvairius šokio stilius bei mokytojus, taip pat suteikti galimybę čia pat juos išmėginti. Juodojoje salėje savo darbus parodys šiuolaikinio šokio mokytojai ir choreografai, dalyviai galės susipažinti su gatvės šokiu, stepu, lindihopu, kapueira bei flamenku, kūno terapijos praktikomis. Čia taip pat vyks svingo muzikos grupės „Rhythm Junkies“ koncertas ir lindihopo vakarėlis.
Išskirtinis „Šokio nakties“ bruožas – interaktyvumas, kuomet tarp publikos ir scenos išnyks įprasta atskirtis. „Salėje be kėdžių žiūrovai bus labai arti atlikėjų, o vakaro sėkmę lems ne tik profesionalų pasirengimas, bet ir publikos atvirumas, smalsumas, aktyvus įsitraukimas,“ – sakė viena rengėjų Jekaterina Deineko.
Lietuvos šokio informacijos centras „Šokio naktį“ rengia pirmą kartą, tai – jau keturioliktą kartą vykstančios Vasaros šokio mokyklos dalis. Kiekvieną rugpjūtį savaitės trukmės dirbtuvėse savo įgūdžius tobulina Lietuvos šokio profesionalai ir ketinantys tokiais tapti. Šiemet dėstytojai iš Švedijos, Rumunijos, Naujosios Zelandijos, Italijos/JAV, Brazilijos/Nyderlandų veda baleto, džiazo ir šiuolaikinio šokio, kūno pažinimo ir valdymo pamokas.
„Šokio naktis“ vyks Menų spaustuvėje (Šiltadaržio g. 6, Vilnius), rugpjūčio 24 d. 20 val. Renginys nemokamas, su išankstine registracija el. paštu space@dance.lt.
Axys sillabus pamoka | mokytojas Mattew Smith |  foto. Gabriele Banytė
Axys sillabus pamoka | mokytojas Mattew Smith | foto. Gabriele Banytė