Šiuolaikinio šokio vakaras | Balkono teatre
LMTA Teatro dienos 2017
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO VAKARAS
Programa
Abejonė
Idėja, choreografija ir atlikimas - Monika Voišnytė
Muzika - Phil Ranelin
Trukmė -4 min.
„Abejonė“ – tai svyravimas tarp neigimo ir teigimo arba negalėjimas nuspręsti, kur tiesa, o kur melas, kur įrodymai stipresni, o kur silpnesni. Šitokį netikrumą paprastai lydi nerimas ir kankinimasis.
Barjerai
Idėja,choreografija ir atlikimas - Judita Šečkutė
Muzika - Empty set
Trukmė: 4 min.
Dažnai norime stipriau mylėti, karščiau tikėti, nuoširdžiau pasitikėti ir, tiesiog, pajusti gyvenimą. Bet kažkas kliudo. Baimę keliantys vidiniai barjerai. O kiek ryžto reiktų norint juos nugalėti?
Mono
Idėja ir choreografija: Eglė Kalibataitė ir Monika Voišnytė
Muzika - Kazimiero Jušinsko
Trukmė: 12 minučių
Ššššš...vandenynas gyvas kvėpuoti.
Kerpė
Idėja, choreografija ir atlikimas - Sigita Juraškaitė
Muzika: Daniel Wohl, Mark Pritchard
Trukmė: 10 min.
Iki šiol bandoma atsakyti į klausimą kas kam daro didedsnę įtaką – individas visuomenei ar visuomenė individui? Ši asmenybės ir aplinkos problema, pasitelkiant kerpės įvaizdį, lakoniškai ir asmeniškai svarstoma šokio miniatiūroje.
Kerpė – tai simbiotinis organizmas, kaupiantis drėgmę ir ją sausros metu padalijantis aplinkai. Šios miniatiūros veikėjas turi pasirinkimą – prisiimti aukos vaidmenį ar ne.
*** 15 min. pertrauka (šokio filmų peržiūra) ***
Būsena
(ištrauka iš diplominio magistro spektaklio)
Idėja ir choreografija - Viktorija Bobinaitė
Dramaturgija - Živilė Zablackaitė
Muzika - Monika Sokaitė
Šokėjos: Sigita Juraškaitė, Monika Voišnytė, Judita Šečkutė, Vaiva Paukštytė
Ištraukos trukmė: 15 min.
Tai keturių žmonių vidinės būsenos atspindys. Atspirties tašku tampa individų tarpusavio konkurencija. Neišvengiami skirtingų charakterių susitikimai, privalomas susiderinamumas arba nenoras prisitaikyti. Skirtingų vidinių savybių personažai yra provokuojantys, įtakingi, ironiški, irzlūs, bet priklausomi vienas nuo kito. Provokacijos, taisyklių nesilaikymas ir asmeninis tikslas personažus apjungia į begalinę konkurenciją. Grynojo šokio spektakliu „Būsena“ siekiama analizuoti tos pačios profesijos individų konkuravimo ypatumus. Keliamas klausimas, ar konkuruojant yra riba, kurią pasiekus reikia sustoti?
.
Pokalbiai apie orą neužduodant rūpimų klausimų, bet tikintis išgirsti rūpimus atsakymus. Stiprus abipusis ryšys ir artumo trūkumas tuo pat metu. Ir dar baimė neišpildyti lūkesčių ar juos išpildžius nebūti savimi. Santykio su artimiausiu žmogumi apmąstymas mylimiausia kalba: meilė tėčiui, kokia džiugi ar skaudi ji bebūtų, išreikšta judesiu.
Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui
Idėja, choreografija ir atlikimas - Greta Grinevičiūtė
Dramaturgija - Kristina Steiblytė
Muzika - Vladas Dieninis
Trukmė: 15 min
Vakaro trukmė: 75 min.
Įėjimas laisvas