Stage Strangers spektaklis "Užsėdimas" paskutinį kartą.
Žanras: dokumentiniai sapnai, šokiai ir žaidimai (N18)
Idėjos autoriai ir atlikėjai: Agnė Ramanauskaitė, Mantas Stabačinskas, Paulius Tamolė, Dominykas Vaitiekūnas
Dramaturgė - Vlada Kalpokaitė
Šviesų dailininkas - Povilas Laurinaitis
Kovo 1 dieną “Ilgiausių metų” nesuintonuosime paskutinį kartą. Pusantrų metų kvietę kartu sapnuoti dokumentinius sapnus ir žaisti vestuvinius žaidimus nusprendėme, jog “Užsėdimui” metas atsikelt.
Per pusantrų metų sušokom ne vieną ančiukų šokį, sukramtėm ne vieną petražolę, mūsų nenominavo jokiam kryžiui, Agnė susižadėjo, Paulius liko santuokoj ir susilaukė dar vieno vaiko, Dominykas viešai prisišnekėjo, o Mantas ... kas ten jį žino.
Bet visi žinom, kad gyvenime būna visko: santuokų, skyrybų, šokių, sienų falais apipaišytų, graudžios poezijos ir šilkverpių, kurie TAI daro. Visa tai buvo ir bus. O mes kviečiam užsukti pasimaudyti mūsų vestuvinėje pelkėje pirmą pavasario dieną.
Spektaklio atgarsiai recenzijose:
„Trupė „Stage Strangers“, po pirmojo savo kūrinio „Contemporary?“ neišsiskirsčiusi ir netgi pasipildžiusi Dominyku Vaitiekūnu, velkasi tris kostiumus ir vieną vakarinę suknelę, kad sušoktų šitą vestuvinę įtampą, pavadintą „Užsėdimu“. Visą spektaklį balansuojama tarp juoko ir šaižios, aiškiais disonansais apibrėžtos kovos su savimi, įkritusiu į vestuvių pelkę. Ketveriukė tarsi lengvai, bet iš tikro - pilna koja ir pilnu minties pajėgumu svarsto, kodėl linksmybės išsigimsta ir, prasidėjusios gražia šeimos susikūrimo idėja, pereina „žuvies tešloje“, pasitikimų ir „burnelių“, ančiukų šokių, nebeintonuojamų melodijų, galiausiai - grubių ratelių ir kūniškų malonumų pakampėse fazes. Meilės šventė įteisina beribę emocijų amplitudę, kurios galutinis rezultatas - pakrikimas ir liūdesys.“ (Dovilė Statkevičienė „Vestuvių šunys ir reljefai“, www.menufaktura.lt)
„Kolektyvinė kūryba šiai grupei antrą kartą iš eilės tampa priemone ne tik provokuoti savo kūrybiškumą, bet ir kalbėti atviriau, nuo savęs ir apie save. Šį kartą scenoje ir vėl labai konkretus reiškinys - vestuvės. Vestuvės, kuriose švenčiama, dirbama ir kurių tikimasi. Kurios tampa (o spektaklyje beveik be išimčių ir yra) sustabarėjęs, negyvas, tuščias ritualas.