Anželikos Cholinos miuziklas ŽYGIMANTO AUGUSTO IR BARBOROS RADVILAITĖS LEGENDA
Anželikos Cholinos kūrybinės veiklos 25-mečio retrospektyvos programa!
Miuziklas “Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda”.
Trukmė – 2val. 40 min., su pertrauka.
Režisierė-choreografė – Anželika Cholina.
Kompozitorius – Kipras Mašanauskas.
Tekstų autorius – Romas Lileikis.
Scenografas – Marijus Jacovskis.
Kostiumų ir grimo dailininkas – Juozas Statkevičius.
Šviesų dailininkas – Tadas Valeika.
Solistai:
Žygimantas Augustas – Mantas Jankavičius;
Barbora Radvilaitė – Karina Krisko-Skambinė;
Bona Sforca – Sigutė Stonytė;
Žygimantas Senasis – Tadas Girininkas;
Tvardovskis – Kostas Smoriginas;
Radvila Juodasis – Jeronimas Milius;
Radvila Rudasis – Tadas Juodsnukis;
Juokdariai: Rafailas Karpis, Mindaugas Jankauskas ir Dominykas Vaitiekūnas.
Vienos talentingiausių nūdienos Lietuvos režisierių Anželikos Cholinos sukurtas spektaklis gali būti drąsiai vadinamas pačiu gražiausiu, įspūdingiausiu ir patriotiškiausiu pastarojo dešimtmečio mūsų didžiosios scenos kūrinių. Šešiolikto amžiaus karalių meilės istorija papasakota ir jautriai, ir džiaugsmingai, ir dramatiškai. Meniškai ir tikroviškai.
“Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legendos” muzikos autorius Kipras Mašanauskas meistriškai sujungė klasikinę Renesanso ir šiuolaikinę muziką, operos arijas ir popmuziką, roko gitarų ir Viduramžių instrumentų skambesį. Miuziklo libretą kūręs Romas Lileikis įnešė svarų indėlį į bendrą kūrinio nuotaiką. K.Smorigino atliekamos vienos pagrindinių miuziklo arijų “Dangus tau dovanojo aukštį” žodžiai jaudina iki širdies gelmių.
Jaunasis karalius Žygimantas Augustas, kurį meistriškai įkūnija dainininkas Mantas Jankavičius, į sostą sėda dar būdamas vaikas. Vienintelis žmogus, kuris gali jam patarti - dvasinis mokytojas senasis ponas Tvardovskis (aktorius Kostas Smoriginas). Žygimantas visiškai neatitinka jo motinos, Krokuvoje reziduojančios karalienės Bonos Sforcos (operos solistė Sigutė Stonytė) lūkesčių. Italės karalienės sprendimams įtakos negali daryti niekas, net jos vyras – karalius Žygimantas Senasis (operos solistas Tadas Girininkas). Žygimanto meilė Barborai sukelia sumaištį valstybėje. Barboros pusbrolis Radvila Juodasis (Jeronimas Milius) ir brolis Radvila Rudasis (Tadas Juodsnukis) nebežino, ar džiaugtis artėjančia karūna, ar baimintis dėl giminaitės likimo.
Premjera – 2014-ųjų gruodžio 12 d.
Daugiau informacijos skaitykite www.ach.lt.