Menų spaustuvėje – George’o Carlino įkvėpta premjera
2015-10-20 Menų spaustuvė
Spalio 22-23 dienomis sostinės Menų spaustuvėje choreografė Miglė Praniauskaitė, jauniesiems menininkams skirtoje programoje „Atvira erdvė‘15“, pristato debiutinį šokio spektaklį – „Rekonstruoti“. Spektaklis, anot choreografės, bus įdomus kiekvienam bent kartais susimąstančiam apie tai, kas ir kodėl vyksta mūsų aplinkoje.
Lauros Vansevičienės nuotraukos
Spektaklyje „Rekonstruoti“ pasakojama apie triukšmą, kuris šiais laikais yra neatsiejama žmonių gyvenimo dalis – visi gyvena triukšme, minioje, visi yra nuolat erzinami trikdžių. Pabėgti nuo to neįmanoma, nes jie yra ne kas kita kaip patys žmonės – mes esame trikdžiai vieni kitiems. Vienintelė išeitis tai sustabdyti yra atsisakyti savo principų ir pradėjus klausyti aplink esančių žmonių, stengtis pirmiausia jų netrikdyti. Tačiau ar verta tai daryti, ar reikia? Galų gale, ar pavyks?
Vienu iš spektaklio įkvėpimo šaltinių tapo žymus amerikiečių komikas George‘as Carlinas ir jo kalba „Saving the planet“, kurios ištrauka skamba ir spektaklyje. Anot komiko, išnykimas gresia ne Žemei, bet žmonijai – juk mūsų planeta puikiausiai gyvuoja keturis bilijonus metų, tad nebus taip paprasta ją sunaikinti. Tuo tarpu žmonės sėkmingai juda savidestrukcijos link. Įkvėptas tokių žodžių, spektaklis „Rekonstruoti“ analizuoja, kaip žmonės pakreipia savo gyvenimą destrukcijos link, ir ką galima padaryti, kad būtų rekonstruota buvusi tvarka.
Choreografė teigia, jog spektaklis išsiskiria didele energija ir nuolatiniu judesiu. „Pastaruoju metu Lietuvoje daugėja šokio spektaklių, kuriuose svarbų vaidmenį vaidina projekcijos, šokėjai kalba ir tiesiogiai kontaktuoja su publika. Labai džiaugiuosi visa tai matydama scenoje, tačiau kurdama pati visuomet renkuosi gryną judesį ir tik jį. Prieš kelis dešimtmečius tokia nuomonė galėjo atrodyti tradiciška, senamadiška, tačiau šiuolaikiniame kontekste tai jau tampa retenybe“, pasakoja Miglė.
Miglė Praniauskaitė yra šiuolaikinio šokio šokėja ir choreografė, turinti šokio edukologijos magistro laipsnį. Miglė yra šokių studijos “šok/šok” viena iš įkūrėjų, įvairų televizijos projektų, renginių, šokio spektaklių, festivalių šokėja ir choreografė. Kartu su pačia choreografe scenoje pasirodys šokėjos Karolina Indrė Žvinytė, Vincenta Gurauskaitė ir Lina Lauruvėnaitė. Spektaklio šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis.
Spektaklio premjera spalio 22-23 dienomis Menų spaustuvės Juodojoje salėje. Bilietus galima įsigyti www.tiketa.lt arba Menų spaustuvėje vieną valandą prieš spektaklį.
Daugiau informacijos apie spektaklį skaitykite www.dance.lt.