Vienoje scenoje – legendinių choreografų tarptautiniais hitais tapę ir apdovanojimus pelnę „Nyderlandų šokio teatro 2” spektakliai
2017-06-18
Birželio 18 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje viešės viena garsiausių pasaulyje šiuolaikinio šokio trupių „Nyderlandų šokio teatras 2”. Vienu paskutinių šio sezono gastrolių sustojimu pasirinkusi Vilnių, trupė pirmą kartą Lietuvoje pristatys keturių skirtingų choreografų spektaklius. Vakaro programoje šokėjai atliks choreografų dueto SolLeón ir Paul Lightfooto ironišką darbą „SH-BOOM!”, Edwardo Clugo charakteringą kūrinį „Abipusis komfortas“, šokio legendos Hanso vanManeno„Solo“ bei Alexanderio Ekmano tarptautiniu hitu tapusį spektaklį „Kaktusai“.
Nuotrauka: Rahi Rezvani
Nyderlandų šokio teatras – viena didžiausių pasaulyje šiuolaikinio šokio trupių, per metus pasirodo 115 tūkst. žiūrovų Europoje, JAV, Azijoje ir Australijoje. Nuo 1959 m., kai buvo įkurta, šios maištingos pirmaujančios šiuolaikinio šokio trupės repertuare yra daugiau kaip 600 baleto pasirodymų, kuriuos kūrė dešimtys skirtingų šokio meistrų.
NDT antrąją grupę, kurioje šoka jaunieji talentai, sudaro šokėjaiiš viso pasaulio, kurie po trejų metų toliau atsiskleidžia pagrindinės trupės sudėtyje. Antroje trupėje šokėjai gauna galimybę dirbti su įvairių žinomų choreografų ir kylančių žvaigždžių kūriniais.
Jaunajai trupei komplimentų negaili ir tarptautinė žiniasklaida, vertindama niekuo viena kitai trupės sudėtims nesusileidžiantį šokėjų meistriškumą
„NDT 2 trupės šokėjai lankstūs, techniški, muzikalūs ir jaučiantys dinamiką”, - taip apie į Vilnių atvykstančius šešiolika šokėjų po pasirodymo JAV rašė „The New York Times” dienraštis.
Nuotrauka: Joris-Jan Bos
Vakarą Vilniuje pradės choreografų dueto, vadovaujančio NDT trupei,SolLeón ir PauloLightfooto darbas, jungiantis humoro jausmą ir ironiją „SH-BOOM!”.Kūrybinis duetas yra sukūręs daugiau nei penkiasdešimt baleto kūrinių, laimėję prestižinius „Benois de la Danse“ ir „HeraldArchangel“ apdovanojimus.
Iš Rumunijos kilęs ir šiuo metu Slovėnijos nacionaliniam teatrui „Maribor” vadovaujantis choreografas EdwardasClugasNyderlandų šokio teatre pastatė ryškiai charakterizuotą kūrinį „Abipusis komfortas“, kuris bus pristatytas sostinės publikai. Gausybę tarptautinių apdovanojimų pelnęs ir choreografui pelnyti pripažinimą padėjęs darbas, akcentuoja iš kūrybos proceso kylančias asmenines patirtis, atskleidžia žmogaus prieštaravimus, sukelia netikėtų gražių akimirkų ir spontaniškos ironijos.
Lietuvoje bus parodytas ir šokio legendos, choreografo Hanso vanManenospektaklis „Solo“. Jo šokio stilius, pasižymi aiškumu ir rafinuotu paprastumu, kuris padėjo apibrėžti šiuolaikinį baletą ir Hansuivan Manenuiper šešiasdešimt kūrybos metų tapti viena svarbiausių figūrų tarptautinėje šokio scenoje.
„Nesu pasakojimo gerbėjas. Mano darbas yra visada sudarytas iš žmogiškųjų santykių ir remiasi žmogaus emocijomis. Tai tiesiog yra kaip aš dirbu,” – sako 120 baleto kūrinių, iš jų 62 skirtų NDT trupėms, sukūręs choreografas, kurio baleto kūriniai reikalauja rizikos, gyvybingumo ir laisvės.
Nuotrauka: Joris-Jan Bos
Birželio 18 d. vakarą vainikuos švedų choreografo Alexanderio Ekmano tarptautiniu hitu tapęs ir ne vieną apdovanojimą pelnęs pasirodymas „Kaktusai“.Alexanderis Ekmanas kuria spektaklius NDT trupėms, dirba su Islandijos, Karališkuoju Švedijos ir Norvegijos baleto teatrais, prisideda prie tarptautinių šokio festivalių Prancūzijoje ir Graikijoje.
„Nyderlandų šokio teatro 2” vieno vakaro gastrolės Vilniuje, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre birželio 18d. 18 val.
Vakaro programos trukmė 1 val. 40 min.
SH-BOOM!, SolLeón&PaulLightfoot (Nyderlandai)
Premjera 2000 m. | Trukmė 25 min.
ABIPUSIS KOMFORTAS, EdwardClug (Rumunija)
Premjera 2015 m. | Trukmė 11 min.
SOLO, HansvanManen (Nyderlandai)
Premjera 1997 m. | Trukmė 7 min.
KAKTUSAI, Alexander Ekman (Švedija/Sweden)
Premjera/Premiere 2010 m. | Trukmė 20 min.
Vakaro programoje numatytos dvi 20 min. pertraukos (po pirmojo ir trečiojo pasirodymų).
Renginį, kartu su Lietuvos šokio informacijos centru pristato Teatrai.lt. Gastroles Vilniuje remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Bilietus platina Tiketa ir Teatrai.lt
Daugiau informacijos apie „Nyderlandų šokio teatro 2”pasirodymą Vilniuje, birželio 18 d. 18 val. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre– www.dance.lt