NAUJAUSIAME AGNIJOS ŠEIKO IR ANNIKOS OSTWALD PERFORMANSE – KELIONĖ PO ATMINTIES LABIRINTUS
2016-08-16
Autorius: Vytautas Petrikas
„Su ja susipažinome Honkonge, kai ji ruošėsi išvykti ten, kur dar niekada nesame buvę. Ji pakvietė pasivaikščiojimui po savo atminties labirintą, pilną istorijų, kurių veikėjai esame mes patys. Bendrų prisiminimų biblioteka – besikeičianti lyg jos eisena, tyli tarsi medžiai, tai – kelionė per peizažus ir nuotaikas.“ Taip skamba kvietimas į dviejų choreografių Agnijos Šeiko (LT) ir Annikos Ostwald (NO) performansą – kelionę „Lucky Lucy“, prie kurios dirba tarptautinė kūrėjų komanda iš Lietuvos, Norvegijos, Švedijos bei Islandijos.
Autorius: Vytautas Petrikas
Šviežio požiūrio į šiuolaikinį šokį išsiilgę klaipėdiečiai puikiai žino, jog Agnija Šeiko ir jos vadovaujamas šokio teatras „PADI DAPI Fish“ visada ieško, eksperimentuoja ir nebijo kūryboje nepatogių temų ar netradicinių erdvių. Choreografinis bei režisūrinis Agnijos darbas įvertintas žiūrovų bei pripažintas nacionaliniu mastu (2012 m. choreografė apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“, „Padėkos kauke“, 2015 m. – Boriso Dauguviečio auskaru, Šiuolaikinio šokio asociacijos apdovanojimu).
Autorius: Vytautas Petrikas
Ne išimtis ir performansas „Lucky Lucy“, įtraukiantis žiūrovus į dramaturgijos rezginį, o Klaipėdos geležinkelio stotį paverčiantis scena. Skirtingų kartų kūrėjai ir konsultantai iš keturių Šiaurės Europos šalių tyrinėja kolektyvinę laimės bei atminties patirtį, galinčią nutiesti tiltus tarp skirtingų mentalitetų ir kultūrų, o taip pat tarp performanso atlikėjų ir žiūrovų. Performansas kurtas daugiau nei dvejus metus Lietuvoje, Norvegijoje bei Islandijoje, todėl jame galima jausti šiaurietiško mentaliteto bei gamtos įtaką.
Autorius: Vytautas Petrikas
„Lucky Lucy“ jungia skirtingas disciplinas: garsą, judesį, tekstą. Performanso kompozitorius – jaunas norvegas Magnusas Bugge, dirbantis išskirtinai su netradiciniais, eksperimentiniais projektais, dramaturgas – švedas PeO Sander, turintis didelę patirtį Oslo nacionaliniame teatre, kituose Švedijos teatruose, tekstų autorė – Vaiva Grainytė, 2014 m. LR Kultūros ministerijos premijos bei „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė, Annika Ostwald – norvegų choreografė, šokėja ir prodiuserė.
Performanso – kelionės „Lucky Lucy“ premjeros vyks rugpjūčio 18 ir 19 dienomis, Klaipėdos geležinkelio stotyje. Bilietai platinami internete, adresu: https://padidapifish.internetu.lt. Žiūrovų-dalyvių skaičius ribotas.
Parengė Greta Seiliūtė.
tel.: 8 611 14800 (Agnija Šeiko)