„Kelionė namo“. Dramos ir šokio spektaklis

Visų spektaklio „Kelionė namo“ pasirodymų datos 2014 m. rudenį:

Spalio 18 d. 19:00. Menų spaustuvė, Vilnius.
Spalio 29 d. 18:00. Utenos kultūros centras, Utena.
Lapkričio 8 d. 18:00. Rokiškio kultūros centras, Rokiškis.
Lapkričio 21 d. 18:30. Panevežio muzikinis teatras, Panevežys.
Gruodžio 7 d. 19:00. Menų spaustuvė, Vilnius.
Bilietus platina Tiketa.lt.
Urbanistinio šokio teatras „Low Air“
Režisierius – Vidas Bareikis
Choreografai: Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius
Aktoriai ir šokėjai: Larisa Kalpokaitė, Jonas Braškys, Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius
Dramaturgas – Mindaugas Nastaravičius
Scenografė – Lauryna Liepaitė
Šviesų dailininkas– Povilas Laurinaitis
Muzika: Justas “Dj Justinez“ Butrimavičius ir būgnai
Trukmė 60 min.
„Kelionėje namo“ susijungia skirtingos meno sritys: šokis, vaidyba, muzika ir literatūra. Spektaklio ašis – tėvų ir suaugusių vaikų santykiai bei pastangos kalbėtis apie tai, kas skaudu, nutylima, bet tikra, - ko nedrįstame ar nemokame vieni kitiems pasakyti.
Scenoje skambės gyva muzika ir bus papasakotos dvi istorijos, sutelpančios vienuose namuose. Pirmoji – laisvės ir meilės samprata pagal amerikiečių rašytojo Richardo Bacho apysaką „Džonatanas Livingstonas Žuvėdra“. Antroji – kaltės ir nesusikalbėjimo tema, spektaklio kūrėjų gvildenta dalinantis asmenine patirtimi repeticijų metu ir tapusi jauno lietuvių dramaturgo Mindaugo Nastaravičiaus pjesės objektu.
Scenoje pasirodys nacionalinio LRT šokių projekto „ŠOK“ nugalėtojai bei Auksiniu scenos kryžiumi apdovanoti šokėjai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius. Kartu su jais išvysime ir žinomus Lietuvos aktorius Larisą Kalpokaitę ir Joną Braškį.
Pasak režisieriaus Vido Bareikio, „Kelionė namo“ yra spektaklis apie vaikystės namus, mėginant galvoti, kas jie yra, kada iš jų išeiname ir kodėl sugrįžtame: „Nors gyvenu vos už kelių kilometrų nuo savo tėvų, labai dažnai galvoju, kodėl ta „kelionė namo“ yra tokia sunki? Iš kur kyla tas nesusikalbėjimas ir skirtumai tarp tėvų ir vaikų? Kas būtų, jei vieną dieną susėstume ir apie viską išsikalbėtume? Taip, kaip artimiausi žmonės“, – klausia spektaklio režisierius.
Spektaklyje ryškiai išsakoma ne tik vaikų, bet ir namuose vienų likusių tėvų pozicija. Jei suaugę vaikai kalba šokiu, tuomet tėvai prabyla organiškais M. Nastaravčiaus tekstais, klausdami: „Jums lengva išvažiuoti. Galite viską palikti ir išvažiuoti. O tada staiga sugrįžti ir pasakyti – labas vakaras, štai ir mes, ar pasiilgote? O ką daryti mums? Sėdėti ir laukti?
//Lithuanian Dance Scene 2013// Kelionė namo | Home Trip // Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius