Šokio spektaklis (g)round zero kalėdiniu ritmu
2017-12-13
Stebinantys, įdomūs ir kiekvieną kartą kitokie – tai šokio spektaklio „(g)round zero“ herojai. Kiek daugiau nei prieš metus spektaklis užgimė, kaip iššūkis, kurį vienas kitam metė Lietuvoje ir užsienyje pripažinti šokėjai Marius Pinigis ir Marius Paplauskas. Dvi skirtingas disciplinas įvaldę šokio profesionalai, ryžosi palikti komforto zoną ir leidosi išmėginti savo galimybių ribas. Vėliau prie dueto prisijungė ir muziką spektakliui kuriantis dar vienas šokio profesionalas Andrius Stakelė, spektaklyje atliekantis paslaptingą vaidmenį. Visi kartu šie skirtingi šokėjai kuria nuolat kintantį ir abejingų nepaliekantį reginį.
„Rokis“, „Terminatorius“, „Gelbėtojai“, „Mirtina kova“, Briusas Lee, Muhammadas Ali, Michaelas Jacksonas, Jimmas Hedriksas, „Backstreet Boys“ ir „All4one“ – šie ir daugelis kitų filmų, jų personažų, muzikos atlikėjų, grupių ir aktorių yra M. Pinigio, M. Paplausko ir A. Stakelės įkvėpimo šaltinis. Todėl „(g)round zero“ nėra tik skirtingų šokėjų sąjunga. Tai taip pat duoklė jų vaikystei ir to meto herojams, leidžiantiems išlaisvinti vidinius trijuose menininkuose slypinčius vaikus.
Marius Pinigis and Marius Paplauskas | (G)ROUND ZERO | Official Trailer
Tarptautinio pripažinimo sulaukęs spektaklis jau rodytas tiek Lietuvoje, tiek Europoje ir jau spėjo suburti nemenką gerbėjų ratą, nepraleidžiantį nei vieno „(g)round zero“ pasirodymo. Nuolat kintanti spektaklio prigimtis žadina smalsumą, o vis didėjantys jį kuriančių šokėjų užmojai ir galimybės niekada nenuvilia.
Gruodžio 21 d. 19 val. Kauno kultūros centre „Tautos namai“ bus galima išvysti kalėdinę spektaklio versiją, kuri žada didelį juoko, akrobatikos ir energijos pliūpsnį. Eksperimentuoti nesiliaujantys projekto šokėjai nustebins ne tik tuos, kurie spektaklyje lankysis pirmąsyk, bet ir visus uoliai besilankiusius ankstesniuose „(g)round zero“ pasirodymuose. Linksmu, kalėdiniu ritmu „(g)round zero“ pakvies dar vienam įdomiam, kvapą gniaužiančiam iššūkiui.
Nuomonės
„Nuo pirmadienio pradėsiu sportuoti“ (asmeninė žiūrovo nuomonė)
„Kol gausybė lietuvių skiria kur kas daugiau laiko ir energijos skundams ir kritikai, užuot ieškoję problemų sprendimo būdų, ypač smagu stebėti žmones, kurie akivaizdžiai „kaifuoja“ užsiimdami savo veikla. “ (Aušra Kaminskaitė, Menų faktūra, 2016 12 15)
„Vienas tų spektaklių, po kurių negali nustoti šypsotis ir negalvoji apie tai, kaip greičiau išeiti iš salės, kad pirmas pasiimtum paltą. Tai – kaip geras filmas, kurio siužeto nesinori pasakoti draugui, kad sėdėdamas šalia jam pirmą kartą viską matant, stebėtum, kaip keičiasi jo veidas.“ (Indrė Vėlyvytė. dance.lt, 2016 12 08)
„(g)round zero“ yra ilgų paieškų ir eksperimentų rezultatas, kurio kiekvienas elementas yra reikšmingas, apsvarstytas ir puikiai atliktas. <…> kūrėjai meistriškai žaisdami iš jų vaikystės kylančiais įvaizdžiais ir nebijodami peržengti šokio konvencijų, parodo, jog ir šiuolaikinis šokis gali būti pramoginis.“ [Justina Kiuršinaitė, dance.lt, 2016 12 01]
„Susirinkę galėjo numanyti, kad pasirodymas tikrai nebus abstrakcijų lydinys, kas apskritai būdinga lietuviškuose šiuolaikinio šokio spektakliuose. Šokėjams išėjus į sceną, negali nesišypsoti. “ (Kristina Apanavičiūtė, teatrai.lt, 2017 01 15)
Laikas: Gruodžio 21 d., 19 val.
Vieta: Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Didžioji salė (Vytauto pr. 79)
Bilietus į renginį platina: Tiketa.lt