AURA 26 | 4X4 : ŠOKIO EKSKURSIJA TARPUKARIO KAUNE
PETRAS LISAUSKAS IR SAULIUS PETREIKIS | LIETUVA
„press release“ | 20 min.
YARON SHAMIR | IZRAELIS
„DREAM.F.H.“ | 13 min.
DAM VAN HYUNH | VIETNAMAS/JUNGTINĖ KARALYSTĖ
„Đẹp“| 10 min.
KYRIE ODA | JAPONIJA / Kauno šokio teatras „Aura“
„Aušra“ | 20 min.
Ekskursijos trukmė – apie 3 val.
PETRAS LISAUSKAS IR SAULIUS PETREIKIS
…PRESS RELEASE…
PERFORMANSAS
Idėja ir atlikimas: Petras Lisauskas ir Saulius Petreikis
Kalba: anglų, muzikos ir kūno
Poezija: tavo, mano ir Kabiro
Priemonės: projektorius, žirklės ir pučiamieji
Trukmė: nuo 1200 iki 2000 širdies dūžių arba apie 20 minučių
Premjera: 2016
ateina ir išeina tie, kuriuos atranda likę,
žingsniai per maži, kad pataikytų į pėdas
sunku palikti savo bėdas
taip ir liekam likę
PETRAS LISAUSKAS
Charizmatiškas, puikiai improvizuojantis atlikėjas. Jau studijų metais aktyviai įsiliejęs į Lietuvos šiuolaikinio šokio pasaulį. Per 12 kūrybinių metų Petras sukūrė daugiau nei 40 vaidmenų šiuolaikinio šokio, dramos, gatvės spektakliuose, taip pat sukūrė choreografiją 10-čiai spektaklių, išbandė save kaip dramos spektaklių režisierius. Vienas jo vaidmenų kine buvo įvertintas „Sidabrinės gervės“ apdovanojimu, o Petro Lisausko kūryba 2013 m. – Lietuvos kultūros ministerijos „Jaunojo menininko“ premija.
SAULIUS PETREIKIS
Vienas iš nedaugelio žmonių Europoje, surinkęs unikalią muzikos instrumentų iš viso pasaulio kolekciją ir atliekantis jais savo kūrybos muziką. Muzikuodamas atlikėjas lengvai jungia lengvabūdišką žaismingumą ir gilų nuoširdumą, spontanišką raišką ir polinkį į įvairių stilių sintezę. Saulius Petreikis bendradarbiauja su įvairiais Lietuvos ir pasaulio menininkais, ne tik muzikantais, bet ir šokėjais, aktoriais, režisieriais. Saulius Petreikis yra sukūręs muziką 7-iems spektakliams, išleidęs 5 savo kūrybos albumus ir yra dalyvavęs įrašant 30 albumų su kitais atlikėjais.
Nuotrauka: Audrius Kacelavicius
YARON SHAMIR
DREAM.F.H.
Choreografija ir atlikimas: Yaron Shamir
Trukmė: 13 min.
Premjera: 2013
Įkalintas akimirkoje, atkirstas nuo pasaulio ieškau žodžių, kurie padėtų man per tikrovę priartėti prie fantazijos.
Lyg aklas klounas, judėdamas plonyte pilka linija tarp haliucinacijos ir realybės, neriu į sąmoningo pasaulio virsmą amžinybe, žinodamas, kad nutiesus tiltus ir susidūrus šiems dviem pasauliams, prasiverš beprotybė.
Veržimasis į tobulumą yra lydimas kompromiso.
Aš laukiu.
Stebėdamas kitus ir save.
Suvokdamas, kad bandau įvardinti savąsias baimes.
Lieka tik prisiimti atsakomybę už tai, kas liks pabaigoje.
YARON SHAMIR
Yaronas Shamiras gimė Izraelyje, šiuo metu gyvena Berlyne. Po 4 metų karinės tarnybos Izraelyje, 1998 m. pradėjo savo kūrybinę karjerą. Jis dirbo Europoje ir Izraelyje kaip choreografas ir šokėjas, remiamas Izraelio Kultūros ir švietimo ministerijos bei Goethe's instituto Vokietijoje. Nuo 2009 m. jis kuria kompozicijas ir instaliacijas – tiek solines, tiek grupines, veda kūrybines dirbtuves visame pasaulyje. Kaip kviestinis choreografas jis dirbo statant operas ir Vokietijos, Šveicarijos, Italijos, Danijos, Lenkijos, Belgijos, Izraelio, Rytų Europos bei Pietų Korėjos teatruose.
shamiryaron.wordpress.com
DAM VAN HUYNH
DEP
Choreografija: Dam Van Huynh
Muzika: Martyna Poznańska
Atlikėja: Ieva Navickaitė
Trukmė: 10 min.
Premjera: 2014
„Đẹp“ įvertintas aukščiausiuoju apdovanojimu tarptautiniame choreografijos konkurse „Zawirowania“ (Lenkija) ir pakviestas dalyvauti MASDANZA festivalyje (Kanarų salos, Ispanija).
Šokėja Ieva Navickaitė už šį atlikimą apdovanota Gdansko šokio festivalyje. 2012 m. ji šoko Kauno šokio teatre „Aura“.
„Gyviesiems reikia šviesos, o mirusiems – muzikos.“ (vietnamiečių patarlė)
„Đẹp“, vietnamiečių k. „gražus“, kvestionuoja kultūras ir jų santykį su mirtimi. Įkvėptas vietnamiečių laidotuvių giesmių, spektaklis tyrinėja tradicines atgimimo idėjas. Vietname šeima ir bendruomenė mirusiajam padeda pereiti į kitą pasaulį. „Đẹp“ perteikia šios emocingos kelionės gedulo etapus – nuo pradinio neigimo iki galutinio susitaikymo. Tikslas nėra tiesiog palaidoti mirusįjį, o išsiųsti jį į nemirtingųjų pasaulį.
DAM VAN HUYNH
Kilęs iš Pietų Vietnamo, Didžioje Britanijoje dirbantis šokėjas ir choreografas. Augo ir mokėsi JAV, baigė Bostono muzikos konservatoriją. Dirbo su įvairiomis trupėmis ir choreografais, tarp kurių ir Merce Cunningham, Nevados baleto grupė, Portugalijos CeDeCe, Richard Alston ir „Fenikso“ šokio teatras. 2010 m. dalyvavo Honkongo scenos menų akademijos rezidencijoje. Jo darbai nuolat pristatomi tarptautinei publikai.
Damas reguliariai bendradarbiauja su įvairiais kompozitoriais ir muzikantais. Debiutavo kaip režisierius operose „Of Leonardo da Vinci“ (su Davidu Toopu) ir „Industrializuojamas intymumas“ (su Elaine Mitchener).
www.damvanhuynh.com
Nuotrauka: Dominik Kotowski
KYRIE ODA
AUŠRA
Choreografija: Kyrie Oda
Atlikėjai: Kyrie Oda, Love Hellgren
Muzika: „Sovijus“
Kostiumai: Irmantas Uvenkovas
Trukmė: 20 min.
Premjera: 2016
„Maldauk vakare ir nakčia! Išliek savo širdį kaip vandenį Viešpaties akivaizdoje. Pakelk rankas į Jį dėl savo vaikų gyvybės, kurie alpsta iš bado gatvėse.“
(Raudų knyga 2:19)
Įkvėpta Čijunės ir Sachiko Sugiharos gyvenimų. Čijunė Sugihara buvo japonų diplomatas, dirbęs Kaune. Antrojo pasaulinio karo metais jis išgelbėjo per 6 tūkstančius žydų gyvybių.
KYRIE ODA
Gimė Japonijoje. Nuo 2014 m. Kyrie dirba Kauno šokio teatre „Aura“. Anksčiau ji yra šokusi JAV, Japonijoje ir Europoje. Nuo 2009 m. ji pristato ir savo darbus.