Kontaktinės improvizacijos pagrindų seminaras
2018-01-23
Šelteryje - kontaktinės improvizacijos pamokų ir seminarų ciklas vasario 17-18 d.:
Mokysimės bendrauti per judesį - įsiklausyti į save, partnerį, aplinką. Išgirsti savo vidinius impulsus ir sekti jais. Visą dėmesį koncentruosime į kūno pojūčius, prisilietimą ir sklandų judėjimą drauge. Pažadinsime kūno gebėjimą prisitaikyti prie įvairių paviršių, padėčių, netikėtų situacijų ir atrasti spontanišką, gyvą ir kūrybingą bendravimą per judesį.
Susipažinsime su kontaktinės improvizacijos principais, tokiais kaip svorio atidavimas ir priėmimas, centro, ašies ir atramos taškų pajautimas ir pritaikymas šokyje su partneriu. Stiprinsime gebėjimą įsiklausyti ir pajausti natūralius vidinius impulsus, kurie šokį daro nenuspėjamą ir žaismingą. Pajusti kūną kaip vientisą organizmą, kuris turi intelektą, atmintį ir savitą judėjimo būdą. Tyrinėsime kaip atpalaiduoti kūną / protą, kad geriau galėtume įsiklausyti į save ir į partnerį ir sklandžiai judėti drauge.
Šoksime ne tik porose, bet ir pavieniui, atrasdami ir tobulindami savo judėjimą bei iš jo gimstantį šokį.
Šokio patirtis nebūtina. Apranga laisva, nevaržanti judesių. Avalynės nereikia – šokame su kojinėmis arba basomis.
Kontaktinė improvizacija – tai viena iš šokio ir improvizacijos meno formų, kai komunikacija vyksta per judesį kontakte su kitu. Prisilietimas yra vienas esminių KI įrankių, kuris tampa impulsu fiziniam tyrinėjimui ir naujų judėjimo – autentiškos išraiškos formų paieškai.
Aistė Jančiūtė
Kontaktinę improvizaciją vedą ir aktyviai dalyvauja KI veikloje nuo 2013 m. KI šokyje ir seminarų vedime tyrinėja, kaip bendravimas per judesį gal atverti kūrybišką erdvę, pilną gyvasties, spontaniškumo, atradimo džiaugsmo, netikėtumo ir sąmoningo buvimo su savimi ir kitu.
KI ir performanso meno mokėsi pas Eckhard Müller (GER), Daniela Schwartz (ARG), Milan Kozanek (SLO), Julija Melnik (LT), Katie Duck (NL) / Alfredo Genovesi (UK), Angela Doniy (RU), Ray Chang (JAV), Yaniv Mintz (IL).
Kaina - 45€
Jei turi klausimų ar komentarų, parašyk mums
Daugiau informacijos: selteris@tautosnamai.lt .