Urbanistinio šokio teatras Low Air. Šiuolaikinio ir gatvės šokio spektaklis „Kelionė namo“
Režisierius – Vidas Bareikis.
Šoka ir vaidina: Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius.
Aktoriai: Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys.
Dramaturgas – Mindaugas Nastaravičius.
Scenografė – Lauryna Liepaitė.
Trukmė – 60 min.
Auksiniu kryžiumi apdovanotas choreografų Airidos Gudaitės ir Lauryno Žakevičiaus bei režisieriaus Vido Bareikio spektaklis - tai sugrįžimas į vaikystės erdvę, kupiną neatsakytų klausimų.
„Kelionėje namo“ susijungia skirtingos meno sritys: šokis, vaidyba, muzika ir literatūra. Spektaklio ašis – tėvų ir suaugusių vaikų santykiai bei pastangos kalbėtis apie tai, kas skaudu, nutylima, bet tikra, - ko nedrįstame ar nemokame vieni kitiems pasakyti.
Scenoje skambės gyva muzika ir bus papasakotos dvi istorijos, sutelpančios vienuose namuose. Pirmoji – laisvės ir meilės samprata pagal amerikiečių rašytojo Richardo Bacho apysaką „Džonatanas Livingstonas Žuvėdra“. Antroji – kaltės ir nesusikalbėjimo tema, spektaklio kūrėjų gvildenta dalinantis asmenine patirtimi repeticijų metu ir tapusi jauno lietuvių dramaturgo Mindaugo Nastaravičiaus pjesės objektu.
//Lithuanian Dance Scene 2013// Kelionė namo | Home Trip // Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius
Pasak režisieriaus Vido Bareikio, „Kelionė namo“ yra spektaklis apie vaikystės namus, mėginant galvoti, kas jie yra, kada iš jų išeiname ir kodėl sugrįžtame: „Nors gyvenu vos už kelių kilometrų nuo savo tėvų, labai dažnai galvoju, kodėl ta „kelionė namo“ yra tokia sunki? Iš kur kyla tas nesusikalbėjimas ir skirtumai tarp tėvų ir vaikų? Kas būtų, jei vieną dieną susėstume ir apie viską išsikalbėtume? Taip, kaip artimiausi žmonės“, – klausia spektaklio režisierius.
Spektaklyje ryškiai išsakoma ne tik vaikų, bet ir namuose vienų likusių tėvų pozicija. Jei suaugę vaikai kalba šokiu, tuomet tėvai prabyla organiškais M. Nastaravčiaus tekstais, klausdami: „Jums lengva išvažiuoti. Galite viską palikti ir išvažiuoti. O tada staiga sugrįžti ir pasakyti – labas vakaras, štai ir mes, ar pasiilgote? O ką daryti mums? Sėdėti ir laukti?“.
Šokio spektaklis vyks:
2016 m. balandžio 24 d. 19 val. Menų spaustuvės juodojoje salėje (Šiltadaržio skg. 6, Vilnius).
Informacija apie bilietus:
Bilieto kaina: nuo 11,20 eur. Bilietai Tiketos kasose ir internetu. Likę bilietai - 1 val. iki renginio menų spaustuvėje. Bilietus galima rezervuoti el.p.: spektakliai@menuspaustuve.lt. Atkreipkite dėmesį: menų spaustuvėje atsiskaitymas tik grynaisiais.