Kauno šokio teatras AURA: TROŠKULYS
Jaunųjų choreografų platforma „Ant AUROS batuto“
Choreografija ir režisūra - Niels Claes.
Šokėjai: Oksana Griaznova (Lietuva), Eugene Kalachyov (Rusija), Aime Irasema Sánchez (Meksika), Juan Madero (Meksika), Abel Hernández (Ispanija)
Muzika: Andrius Stakelė
Apšvietimas: Vladimiras Šerstabojevas
Trukmė: 60 min.
Premjera: 2016 m. kovo 16 d.
Oskaras Olivera, gamyklos darbuotojas, kuris vedė savo žmones į pergalę prieš Bolivijos vandens privatizaciją, sakė: „Vieninteliai, kas dabar yra tikrai mūsų – tai mūsų vanduo ir mūsų oras“.
„Ar įsivaizduojate gyvenimą be geriamo vandens? Pasaulyje asmeninėms ir pramonės reikmėms kasdien suvartojame tonas vandens, nesusimąstydami, kad jo ištekliai gali būti riboti. Būdami visuomenės dalimi dažniausiai nepastebime savo veiksmų pasekmių ir (tylių) karų, vykstančių dėl vandens šaltinių privatizacijos. Kinų hieroglifas skirtas žodžiui „vanduo”, taip pat reiškia ir kontrolę. Simboliška, kad vanduo greitai taps preke, antrąja nafta, nauja priežastimi globaliniams konfliktams.
Kol vartojame vandenį nemąstydami apie jo kilmę, be perstojo siurbiant požeminius vandenis, mūsų planeta virsta dykuma. Mes, tiesiogine prasme, laidojame save po sausa žeme. Ar esame tam pasiruošę?
Metu jums iššūkį aplankyti pasaulį, kuriame vandens tiekimas beveik išnykęs. Pasaulį, kuriame desperatiškai ieškome būdų sausą žemę vėl paversti derlinga, kur vysta tiekėjų kova dėl šaltinių, kur naudojame paskutinius švarius lašus rizikuodami ištuštinti gręžinius" (Spektaklio chorografas Niels Claes).
Kauno šokio teatro AURA šokėjas Niels Claes yra baigęs "Fontys dance" akademiją Nyderlanduose. Po studijų šokėjas dirbo keliose šokio kompanijose Mastrichte ir Amsterdame, vėliau įsidarbino Lenkijos šokio teatre (Polish Dance theatre) Poznanėje. Čia turėjo galimybę dirbti su tokiais gerai žinomais chorografais kaip Jo Stromgren, Ohad Natharin ir Yossi Berg. Niels Claes karjerą toliau tęsė besitobulindamas Nyderlanduose, Vokietijoje, Izreaelyje, kol galiausiai atrado kelią į Kauno šokio teatrą „Aura“.
Kaip choreografas N. Claes yra sukūręs keletą darbų: „Maathai“ (Lenkija), šokio filmą “hiding”, taip pat pastatęs keletą nedidelės apimties spektaklių baleto mokyklų studentams Lenkijoje. „Troškulys“ (Thirst) - jo choreografinis debiutas Lietuvos šokio platformoje.