AURA: "Pneu Pneu Pneu". PREMJERA!
2015 m. gruodžio 13 d., 13 val.
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33, Kaunas.
Choreografija – Kenzo Kusuda (Japonija/Nyderlandai).
Muzika – Patris Židelevičius (violončelė).
Šokėjai: Oksana Griaznova , Gintarė Marija Ščavinskaitė, Ema Nedobežkina, Laura Witzleben (Vokietija), Paulius Prievelis, Niels Claes (Belgija), Haruka Suzuki (Japonija), Love Hellgren (Švedija), Omer Lavie (Izraelis), Niels Claes (Belgija), Kyrie Oda (Japonija).
Kostiumai: Kenzo Kusuda, Židrija Janušaitė.
Trukmė – 60 min.
Projekto partneris – istorinė Lietuvos Respublikos prezidentūra Kaune
Artimiausias lietuviškas žodis spektaklio pavadinimui – „kvėpavimas“. Choreografas įsitikinęs, kad būtent kvėpavimas mus vienija su praeities kartomis. Kiekvieną įkvėpimą lydi iškvėpimas, su kuriuo mes iškvepiame savo turinį, o jį įkvepia kiti. Taigi, šia prasme esame nemirtingi, o protėviai yra kiekvieno mūsų integrali dalis.
„Šis spektaklis – savotiška duoklė istoriniam pastatui, jau išėjusiems žmonėms ir, žinoma, tiems, kurie ateis žiūrėti spektaklio. Juk protėviai gyvi mumyse, jie kvėpuoja per mus. Nėra praeities, nėra ateities, yra tik čia ir dabar“, – sakė Kenzo Kusuda.
Kurdamas spektaklį choreografas išskirtinį dėmesį skyrė erdvės stebėjimui ir tyrinėjimui. Jam artimos animizmo idėjos atsispindi ir naujausiame darbe. K.Kusuda teigia, kad ne tik mes stebime ir žiūrime, bet ir stalas ar senovinė kėdė stebi mus, kvėpuoja ir pasakoja savo istoriją, kurią turi išgirsti šokėjai ir perduoti žiūrovui. Nors choreografinis piešinys yra aiškus, tačiau žiūrovai gali tikėtis mikro improvizacijų, kurios gimsta šokėjams susidūrus su erdvėje esančiais daiktais, salėje sėdinčiais žmonėmis ar gyvai skambančiais violončelės garsais.
Renginys vyksta:
Gruodžio 10 d., (ketvirtadienis), 18 val., istorinėje LR Prezidentūroje ,Vilniaus g. 33, Kaunas
Gruodžio 13 d. (sekmadienis), 13 val. istorinėje LR Prezidentūroje, Vilniaus g. 33, Kaunas
Gruodžio 15 d. (antradienis), 18 val., istorinėje LR Prezidentūroje ,Vilniaus g. 33, Kaunas
Daugiau informacijos ieškokite tinklalapyje www.aura.lt.
Bilietus platina Kauno šokio teatras „Aura“.