(G)ROUND ZERO: Viskas arba nieko: pradėti keistis galima tik sunaikinus viską iki pamatų. Naujos pradžios manifestas!
Choreografai ir šokėjai: Marius Paplauskas, Marius Pinigis
Muzika - Andrius Stakelė
Šviesų dailininkas - Povilas Laurinaitis
Spektaklio trukmė - 45 min.
Nuotraukų autorius: Artūras Bulota
Tarptautinio pripažinimo sulaukę, du skirtingų šokio stilių – šiuolaikinio ir gatvės – profesonalai Marius Pinigis ir Marius Paplauskas suvienija jėgas bendram projektui. Lapkričio 17 d. Kauno Nacionaliniame dramos teatre ir lapkričio 19 d. „Menų spaustuvėje“ Vilniuje, duetas pristatys herojišką šokio spektaklį "(g)round zero".
Rising up, back on the street/Did my time, took my chances/Went the distance, now I'm back on my feet/Just a man and his will to survive
Ar jums šie žodžiai skamba pažįstamai? Tai pirmosios grupės „The Survivor“ dainos „Eye of the Tiger“ eilutės, kurios mus įkvėpia ir motyvuoja. „Rokis“, „Terminatorius“, „Gelbėtojai“, „Mirtina kova“, Briusas Lee, Muhammadas Ali, Michaelas Jacksonas, Jimmas Hedriksas, „Backstreet Boys“ ir „All4one“ - šie ir daugelis kitų filmų, jų personžų, muzikos atlikėjų, grupių ir aktorių yra M. Paplausko ir M. Pinigio įkvėpimo šaltinis. Todėl „(g)round zero“ nėra tik dviejų skirtingų šokėjų sąjunga. Tai taip pat duoklė jų vaikystei ir to meto herojams. Tai duoklė jų laisvei ir drąsai, tam, kad fantazija išliktų.
„(g)round zero reikšmė“
Spektaklio pavadinimas – militaristinis terminas, reiškiantis "sunaikinti iki pagrindų", tačiau šokėjai nesiekia tokios potekstės ir pavadinimą labiau sieja su rizikos faktoriumi "viskas arba nieko". Pavadinime subtiliai įsipynusi ir dar viena reikšmė – "round zero" – apskritas nulis. „Ši paslėpta mintis išreiškia idėją, kad mes tuščioje, lygioje vietoje (sudėtingomis jauniems kūrėjams Kaune sąlygomis) savarankiškai dirbsime iš visų jėgų ir bandysime įrodyti, kad kurti galima ir čia", - teigia M. Pinigis.
Apie šokėjus
Marus Pinigis – profesionalus šiuolaikinio šokio atstovas, savo karjerą pradėjęs Kauno šokio teatre „Aura”. Šiuo metu menininkas aktyviai garsina Lietuvą ir Kauno miestą šiuolaikinio šokio spektakliuose visame pasaulyje. Taip pat M. Pinigis yra projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” komandos narys, atstovaujantis jaunuosius menininkus.
Marius Paplauskas – gatvės šokių atstovas, savo pasiekimais gerai žinomas gatvės šokių bendruomenėje ir atstovaujantis Lietuvą įvairiuose užsienio gatvės šokių čempionatuose.
Šokio spektaklis „(g)round zero” vyks:
Lapkričio 17 d., 21 val., Nacionaliniame Kauno dramos teatre, Rūtos salėje, Kaune
Lapkričio 19 d., 19 val., Menų spaustuvėje, Vilniuje (Šokio tyrinėjimo platforma Bitės).
Daugiau informacijos:
pinigieneagne@gmail.com
Facebook:groundzerodanceperformance