STAGE STRANGERS. „Užsėdimas“. PREMJERA!
Idėjos autoriai ir atlikėjai: Agnė Ramanauskaitė, Mantas Stabačinskas, Paulius Tamolė, Dominykas Vaitiekūnas.
Dramaturgė - Vlada Kalpokaitė.
Šviesų dailininkas - Povilas Laurinaitis.
(Nelabai) spektakliui „Contemporary?“ susibūrę scenos menininkai Agnė Ramanauskaitė, Mantas Stabačinskas ir Paulius Tamolė nutarė, kad nenori likti (tik) vieno Metų įvykio kūrėjai, o „Auksiniai scenos kryžiai“ visai nėra premija už „gyvenimo nuopelnus“.
Lietuvoje ir užsienyje skambantys aplodismentai po jų pirmojo spektaklio džiugina, bet komanda nori judėti toliau – ir judėti kartu, pasivadinę kūrėjų grupe „Stage Strangers“. Su aktoriumi, muzikantu, televizijos „veidu“ Dominyku Vaitiekūnu – nes pajuto, kad kartu bus įdomiau ir spalvingiau. (Vis dar) be režisieriaus ir choreografo – nes jaučia, kad nori toliau tyrinėti kolektyvinės kūrybos metodus.
Šįkart šokio ir vaidybos profesionalai imasi... vestuvių temos. Kodėl? Nes pajuto, kad viskas, kas su šiuo neišvengiamai sureikšmintu įvykiu (švente, ritualu, košmaru) yra susiję, „užsėda“ jų kasdienybę ir glumina kaip įraudęs dėdė su nuotakos šydu ir ūsuota teta, užėmę jaunųjų vietas...
„Užsėda“ tuos, kurie kartą (ar ne kartą) jį jau išgyveno, tuos, kurie apie tai tik svajoja. Svajones vienaip ar kitaip veikia visuomenė – formuoja, spalvina, deformuoja, kartais – tiesiog blokuoja. „Užsėsti“ yra ir tie, kuriems vestuvių kostiumas – darbo drabužis, kurie gyvena tostų, žuvies tešloje, palinkėjimų, suknelių fasonų, ašarų, posmų, trinančių batelių, balionų-balandžių, svečių ir artimųjų, staltiesių ir limuzinų kaleidoskope...
Spektaklis kuriamas iš patirčių, prisiminimų, įsivaizdavimų, asmeniškumų ir visuomeniškumų – ir svajonių. Kaip ir „Contemporary?“ – pirmuoju asmeniu.
Spektaklis vyksta:
Menų spaustuvės juodojoje salėje (Šiltadaržio skg. 6, Vilnius).
2016 Vasario 28 d. 19:00
2016 Kovo 31 d. 19:00.
Informacija apie bilietus:
Bileto kaina - 10 eur. Bilietus platina Tiketa. Likę bilietai 1 val. iki renginio menų spaustuvėje. Atkreipiame dėmesį: menų spaustuvėje atsiskaitymas tik grynaisiais.