Notrdamo legenda. 2 dalių baletas
2 dalių šokio spektaklis
PREMJERA 2013 m. vasario 14 d.
Trukmė 2.10 val.
Inscenizacijos autorius ir choreografas – Aleksandras Jankauskas
Muzika – Antanas Jasenka, Ričardas Kočiantė
Dirigentas – Jonas Janulevičius
Scenografas – Artūras Šimonis
Kostiumų dailininkė – Rūta Biliūnaitė
Vizualizacija – Vladimiras Šerstobojevas
Šokio spektaklis Notrdamo legenda“ rampos šviesas išvydo itin tinkamą šiai nuostabiai meilės ir aistrų dramai dieną – 2013 m. vasario 14-ąją. Libretą parašė spektaklio statytojas choreografas Aleksandras Jankauskas pagal žinomą Viktoro Hugo dramą „Paryžiaus katedra“, siekdamas pažvelgti į šią populiarumo neprarandančią istoriją plastikos ir šokio paletės spalvomis. Savo istorijoje choreografas į pirmą planą iškelia pagrindinės veikėjos Esmeraldos tragediją ir šią istoriją pasakoja jos akimis. Tačiau istorija traktuojama ne kaip asmeninės meilės drama, o meilės kaip esminio principo suvokimas. Tai ne pamokymai apie meilę, o galimybė žvelgiant į ją kiekvienam matyti savo vidų. Libretas išreiškia mintį, kad žmogaus norai gali suteršti visa, kas gryna ir didinga, ir tik mirtis gali tai sustabdyti. Spektaklio statytojams, siekiantiems pateikti populiarią, žinomą istoriją nauju - šokio ir plastikos būdu, svarbu atskleisti ir priešpastatyti meilės jausmo metamorfozes žmoniškumą žudančiai neapykantai.
Spektaklyje skamba kompozitoriaus Antano Jasenkos kompiliuota muzika iš garsiojo Ričardo Kočiantės miuziklo „Paryžiaus katedra“, kurias atlieka teatro solistai. Už dirigento pulto - Jonas Janulevičius, scenografiją pastatymui sukūrė Artūras Šimonis, kostiumų ir grimo dailininkė Rūta Biliūnaitė, video instaliacijų autorius Vladas Šerstobojevas.
Spektaklyje šoks Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistai, Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto trupės artistai ir Kauno choreografijos mokyklos moksleiviai.