Metų laikai. Paquita

Du vienaveiksmiai šokio spektakliai

Metų laikai
Tai pasakojimas apie moteris – visas ir kiekvieną. Apie moterį, kurioje slypi maža mergaitė, mergelė, vilioklė, motina ir ragana žiniuonė. Moterį, kurios jėga – žemėje, įsiklausyme į gyvenimo ritmą, gamtos ciklus ir gyvybines energijas.
Moteris gali būti ir švelni, ir žiauri tuo pačiu metu. Jos paslaptis – jos pačios nenuspėjamume ir begalinėje stiprybėje, kuri dažniausiai atsiskleidžia netikėtu momentu. Jos planeta – Mėnulis, kuris valdo potvynius ir atoslūgius, žmogaus vidinę savijautą, augalų augimą bei gyvūnų elgesį.
Galbūt šis šokis net ne apie tai. Gal jis apie tas mergaites, merginas ir moteris, kurios yra šalia mūsų kasdien – apie mūsų mamas, dukteris, seseris ir žmonas. Apie mažus stebuklus, kuriuos diena iš dienos jos kuria. Kartais tai skaniausias pasaulyje obuolių pyragas, kartais – dukrai iš nieko pasiūta nuostabi suknelė. Stiprybė, kuri leidžia dienom naktim rūpintis savo vaikais arba tėvais. Šiluma, kurią moteris atneša į namus kaip žmona. Grožis, kuris priverčia pasukti galvą gatvėje.
2012m. gruodžio 21- 22 d. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos šokio teatre vyko premjera ,,Metų laikai‘‘.
Šiame spektaklyje, kuriame persipina klasikinė ir šiuolaikinė choreografija, dalyvauja 3-13 klasių mokiniai.
Šokio spektaklis pagal Antonio Vivaldi muziką
Idėjos autorė, choreografė ir režisierė Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė
Kostiumų dailininkė Rūta Bilūnaitė
Sceninės ir koncertinės praktikos vadovė Giedrė Zaščižinskaitė
Paquita
Nacionalinė M. K.Čiurlionio menų mokykla kartu su režisierium-baletmeisteriu Petru Skirmantu paruošė ypatingą dovaną. Mokyklos šokio teatre matysite divertismentą iš L.Minkaus baleto ,,Paquita‘‘. Tai gražiausių spektaklio kompozicijų rinkinys: polonezas, mazurka, pa de trois ir didysis grand pas. Divertismente dalyvauja dešimtys šokėjų –solistai ir kordebaletas. Ši kompozicija atskleidžia klasikinio šokio technikos grožį , judesių įvairumą, eleganciją ir tobulumą.
Šios šokio scenos ypatingai vertinamos klasikiniuose baletuose. Divertismentas ypatingas tuo kad kiekvienas pasirodymas bus skirtingas.
Solistai šoks pasirinktinas variacijas, kurios kiekvienam pasirodymui suteiks vis naujų spalvų.
,,Paquita‘‘ klasikinio šokio spektaklis , kurio veiksmas vyksta Ispanijoje, Napaleono armijos okupacijos metais. Pagrindinė veikėja yra jauna čigonaitė Paquita, kuri išties yra kilmingos prigimties. Kūdikystėje ją pagrobė čigonai, kurie ir užaugino ją kaip savo dukrą. Okupacijos metu, ji išgelbsti jauno prancūzų kariškio Liucien d’Hervily gyvybę, jį turėjo nužudyti čigonų vadas. Tarp Paquitos ir Lucien’o įsižiebia meilė. Tačiau netrukus Paquita atranda, jog jos medalionas yra toks pat kaip ir mylimojo, taip sužino ne tik apie savo kilmingą prigimtį, bet ir tai, kad jie yra puseserė ir pusbrolis.
Choreografiją šiam baletui sukūrė garsus prancūzų baletmeisteris M. Petipa . Choreografijos pagrindą jo baletuose sudaro akademinis klasikinis šokis.
Pirmasis ,,Paquitos‘‘ spektaklis buvo parodytas Paryžiaus Operoje 1846 m.Sulaukęs didelės sėkmės spektaklis greitai apkeliavo kitas pasaulio scenas.
Skambant nuotaikingai ir šventiškai L.Minkaus muzikai- reginys nepaliks abejingų baleto menui.
Spektaklyje šoka 6-13 kl. mokiniai ir mokyklos aliumnai dabar jau LNOBT teatro artistai.
Spektaklio režisierius–baletmeisteris P.Skirmantas, choreografas M.Petipa.
Baletmeisterio asistentai : A. Bagdzevičienė, A.Domeikienė, B. Tomaševičienė.
Mokytojai repetitoriai: A.Semionovas, D.Kiršys, M. Kiršienė, L.Bartusevičiūtė –Noreikienė, J. Vymerytė, G. Dautartienė.
Kostiumų dailininkė Vida Leonavičiūtė-Insodienė