Šokio edukacijos erdvė „Aura+“: „Nekviesta būtybė“ ir „Moteris“
Sausio 3 d. 18 val. „Aura +“ erdvėje laukia charizma, moteriškumu ir, žinoma, judesiu pripildytas sekmadienio vakaras.
Pirmąjį naujųjų metų sekmadienį šokio edukacijos erdvės „Aura+“ orą išjudins viešnia iš Ispanijos. Madride gyvenanti ir kurianti lietuvė choreografė ir šokėja Ugnė Dievaitytė publiką pakvies į spektaklius „Nekviesta būtybė“ ir „Moteris“.
Spektaklyje „Nekviesta būtybė“ kūrėja kalba apie kiekvienam mūsų artimas patirtis: mūsų slaptas svajones, lūkesčius, kad jos išsipildys ir susidūrimą su tikrove.
Šis spektaklis atspindi keistą būseną – tarsi mūsų vidinį pasaulį persmelktų nekviesta, neprašyta, nepageidaujama būtybė. Įsibrovėlis, kuris pamažu pradeda plėstis tarsi vėžys kūne, užima vis daugiau asmenybės erdvės ir galop visiškai ją užvaldo ir pakeičia.
Antrasis vakaro spektaklis „Moteris“ – kūniška, fizinė refleksija apie moters tapatybės galią ir ribotumą. Šio spektaklio šerdis yra moters kūnas. Jis pasirodo kaip kintantis objektas, išskirtinis ir simboliškas, su tikslu atskleisti visapusišką, įvairialypę moters tapatybę.
„Sukuosi, kol pasimetu sukinyje, absurdiškame pasikartojimų sūkuryje, gyvenimo pasikartojime, kuris mane įveikia ir priverčia suklupti. Pasirodau raudona kaip kraujas, kaip cirko moteris su begalinio ilgio kojomis, dėvinti varginančius aukštakulnius, jausdamasi nepatogiai ir stereotipiškai. Išsekusi ir nuvarginta ji suspindi nuogame paprastume, savo tikruosiuose namuose“, – sako kūrėja pristatydama spektaklį.
Ugnė Dievaitytė - choreografė, šokėja, dėstytoja nuo 2011m. metų reziduojanti Madride, Ispanijoje. Studijavo šiuolaikinį šokį, šokio improvizacijos technikas, šokio terapiją, kontaktinę improvizaciją, yra baigusi psichologijos studijas. Charizmatiškoji šokėja 2014 metais tapo Diuseldorfe (Vokietijoje) vykusio vieno didžiausių pasaulyje šokio renginių – tarptautinės šokio mugės „Internationale Tanzmesse NRW“ veidu.
Ugnės Dievaitytės šokio spektakliai:
„Nekviesta būtybė“ ir „Moteris“
Kada: Sausio 3 d. 18 val.
Kur: AURA+, Daukšos g. 34 A, Kaunas
Bilietus platina tiketa.lt