Šokio festivalis „Aura‘23“: Aaleef

Pasirodymas vyks:

2013 m. rugsėjo 21 d. 20:00
Nacionalinio Kauno dramos teatro Rūtos salėje (Laisvės al. 71, Kaunas)
Choreografija ir atlikimas: Taoufiq Izeddiou
Trukmė: 45 min.
Premjera: 2011
Scenos gilumoje apšviestas trimis eilėmis šviesų, Taoufiq Izeddiou lyg velnias kovoja su įniršiu, kylančiu iš per ilgai tylėjusių kūno ir minčių. Mes matome beveidį žmogų, besigrumiantį su nematomais priešais, anoniminį siluetą, trokštantį šviesos ir erdvės. Jis naudoja savo kumščius, klubus, pėdas, balsą. Įkalintas savo istorijoje, Taoufiq desperatiškai ieško išėjimo. Netrukus tiesiai į saulę jis žvelgs su ugninga dvasia ir drąsa tų, kurie neturi ko prarasti.
Kartu su vilnijančia Arabų Pavasario banga, pasirodyme „AALEEF“ jis kvestionuoja tradicijas ir kelia klausimus, kas yra įmanoma stovint ant laisvės slenksčio. Taoufiq Izeddiou demonstruoja vispusišką, stiprų ir originalų šokį.

Taoufiq Izeddiou (Marokas)

1997 m. įvykęs susitikimas su Prancūzijos, Gajanos ir Vietnamo menininku, centro „Chorégraphique National in Tours“ vadovu Bernardu Montetu Taoufiq Izeddiou atvėrė duris profesinei karjerai. Aštuonerius metus jie kartu gvildeno kilmės ir identiteto klausimus.
Tęsdamas šokėjo karjerą, Taoufiq Izeddiou 2000 m. sukūrė savo pirmąją choreografiją. Dar po metų sukurtas solo „Dance Nors“ užtarnavo choreografo reputaciją. 2003 m. sėkmingas pasirodymas Arabų bendruomenėje su šokio spektakliu „Fina K’enti“ paskatino jį Maroke įkurti pirmąją šiuolaikinio šokio trupę „Anania“.
Savo darbuose choreografas rodydamas kūną, laisvą tik tamsoje, išreiškia socialinę veidmainystę, įtampą tarp tradicijų ir modernumo, tarp Šiaurės ir Pietų. Taoufiq Izeddiou sukūrė choreografiją spektakliams „Cœur sans corps“, „Déserts désirs“, „Aataba“. „Aaléef“ yra devintasis choreografo darbas.

Bilietus platina www.tiketa.lt

Bilieto kaina 34 Lt

Daugiau informacijos apie šokio festivalį „Aura‘23“ http://www.dancefestival.lt/