Aerowaves ir Olga Cvetkova
2014-09-04 Saulė Siliūnaitė
„Aerowaves“ – vienas svarbiausių Europos šiuolaikinio šokio tinklų. Tai platforma, suteikianti puikią galimybę šokio kūrėjams bei atlikėjams iš visos Europos atskleisti savo talentą ir pristatyti savo darbus Senajame žemyne. Pagrindines šokio organizacijas (šokio informacijos centrus, teatrus, festivalius ir asociacijas) vienijantis tarptautinis tinklas, įkurtas žinomiausios ir įtakingiausios Jungtinės Karalystės šokio organizacijos „The Place“, kasmet paskutinįjį spalio savaitgalį viename iš Europos miestų surenka svarbiausius šiuolaikinio šokio atstovus, kurie peržiūrėję 300–400 vaizdo įrašų, atsiųstų iš visos Europos, atrenka geriausius darbus. Kiekvienas atrinktas dalyvis gauna pakvietimą dalyvauti „Spring Forward“ festivalyje, kuris 2015 metais balanžio 17–19 dienomis vyks Barselonoje (Ispanija).
Lietuva, kuriai atstovauja Lietuvos šokio informacijos centras, taip pat yra viena iš „Aerowaves“ tinklo partnerių. 2009 metais Vilniuje įvyko vienas iš kasmetinių „Aerowaves“ suvažiavimų. Lietuvos šokio informacijos centras, pabrėždamas tinklo svarbą būti pamatytiems, ragina visus kūrėjus dalyvauti atrankoje ir išbandyti save tarptautinėje šokio scenoje.
Savo patirtimi apie renginį sutiko pasidalinti Vasaros šokio mokyklos'14 viena iš dėstytojų – Olga Cvetkova. Ji pernai buvo atrinkta tarp 20 geriausių „Aerowaves“ meninikų ir 2014 metais pasirodė „Spring Forward“ festivalyje.
– Kokį įspūdį tau paliko „Aerowaves“ ?
Olga Cvetkova: Džiaugiuosi , kad buvau šio renginio dalimi ir turėjau galimybę išvysti 25 pasirodymus per keturias dienas. Puikus organizatorių pasirengimas , didelė šokio spektaklių įvairovė tiek geografine, tiek menine prasme, man tikrai pasirodė įspūdingi. „Aerowaves“ – tai puiki platforma suteikianti galimybę ištrūkti iš savo kultūrinio rato ir pristatyti savo kūrybą šokio bendruomenei iš visos Europos.
– Kokias ateities galimybes suteikė festivalis ?
O.C.: „Spring Forward“ festivalio metu turėjau galimybę susipažinti su keletu menininkų (Margrét Sara Guðjónsdóttir iš Islandijos bei Aoife McAtamney iš Airijos), kurių darbai patraukė mano dėmesį, susipažinę su Aoife ir pradėję diskutuoti , supratome, kad mus domina panaši kūryba ir meninė stilistika. Tai paskatino planuoti ateities projektus drauge.
– Kokį patarimą galėtum duoti kūrėjams, mąstantiems apie dalyvavavimą konkurse?
O.C.: „Aerowaves“ – tai puikus projektas, suteikiantis galimybę parduoti savo darbus. Visgi yra daugybė menininkų, kurie net ir nedalyvaudami panašiuose konkursuose sėkmingai kyla karjeros keliu. Manau, kad raktas į sėkmę yra ne kur pristatote savo darbą, o paties kūrinio kokybė. Bet kokiu atveju, tai neabejotinai dalyvavimas „Aerowaves“ konkurse yra puiki proga atrasti bendraminčių šokio srityje.
Daugiau informacijos:
Paraiškų terminas – rugsėjo 15d., paraiškos forma;
-----
Olga Cvetkova – choreografė, šokio mokytoja, filmų kūrėja. Gimė 1984 m. Jekaterinburge. Nuo 1997 iki 2002 studijavo modernų ir džiazo šokį Jekaterinburgo Šiuolaikinio meno centre, kuriam vadovavo Levas Šulmanas. 2005 m. baigė Maskvos pedagoginį universitetą psichologijos specialybę, 2013 m. įgijo šokio ir choreografijos bakalauro laipsnį Amsterdamo menų mokykloje. Dar studijų metais šoko choreografų A.Pepeliajevo, O.Ponos, A. van Dejko spektakliuose, dalyvavo festivaliuose Šveicarijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, JAV ir Rusijoje. Nuo 2002 m. A.Pepeliajevo Kinetinio teatro trupės narė.