Meno olimpiados maratone – dėl pripažinimo kaunasi ir jungtinė Lietuvos komanda
2016-08-10
Praėjusios savaitės pabaigoje prasidėjo ne tik didžiausias vasaros sporto renginys, bet ir intensyvus meno maratonas – Edinburgo Fringe festivalis. Rugpjūčio 5 d. skirtingose Škotijos sostinės scenose savo pasirodymus pradėjo jungtinė Lietuvos menininkų komanda, kuri per ateinančias kelias savaites tarptautinei publikai pristatys šiuolaikinę mūsų šalies teatro sceną. Dėl žiūrovų, kritikų ir tarptautinių prodiuserių dėmesio į didžiausią menų festivalį Europoje kautis išvyko Artūro Areimos teatras, Menų spaustuvės, „Stage Strangers“ ir Urbanistinio šokio teatro „Low Air“ komandos, šokio teatras „Dansema“, šokėja Ugnė Dievaitytė ir scenografė Guoda Jaruševičiūtė su tarptautiniais projektais.
Rugpjūčio 5-20 d. antrus metus iš eilės savo darbus „Fringe“ scenoje pristato choreografė Birutė Banevičiūtė. Šiemet į festivalį sugrįžo vaikams iki trijų metų skirtas šokio spektaklis „Mozaika”, prie kurio prisijungė ir vis daugiau dėmesio sulaukiantis naujausias teatro spektaklis kūdikiams „Spalvoti žaidimai“. Šie du išskirtiniai B. Banevičiūtės darbai, skirti mažiausiai auditorijai, jau sulaukė ne tik žiūrovų dėmesio, tačiau buvo pastebėti ir kritikų. Žurnalas „Festmag“ spektaklį „Spalvoti žaidimai“ įvertino keturiomis, o „Mozaiką“ trimis žvaigždėmis. Praėjusių metų festivalyje spektaklį matę užsienio šalių meno vadybininkai gyrė B. Banevičiūtės indėlį užpildyti spektaklių kūdikiams spragas ir sulaukė kvietimų pasirodymams Kinijoje, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje.
Antrus metus iš eilės savo laimę Edinburge bando ir ironiškas šiuolaikinę šokio sceną apžvelgiantis Menų spaustuvės spektaklis „Contemporary? “. Šokėjai Agnė Ramanauskaitė, Mantas Stabačinskas ir Paulius Tamolė jau pirmosiomis pasirodymų dienomis sužavėjo kritikus. Britų žurnalo „The List” apžvalgininkas spektakliui skyrė tris žvaigždes, pavadindamas spektaklį „nuostabiai apgalvota parodija“. Pasirodymus šokėjai tęs kasdien iki rugpjūčio 20 d. „Zoo Southside“ teatre.
Edinburgo Fringe festivalio naujokai, Urbanistinio šokio teatro „Low Air“ ir Menų spaustuvės spektaklio „Feel-Link“ autoriai Laurynas Žakevičius ir Airida Gudaitė žavisi virš trijų tūkstančių skirtingų pasirodymų priimančiame mieste tvyrančia atmosfera. „Tūkstančiai žmonių, kova dėl kiekvieno galimo žiūrovo dėmesio, bendradarbiavimas su kitomis trupėmis ir skrajutės, skrajutės, skrajutės... “- juokiasi šokėjas Laurynas Žakevičius. Tokioje kovos už būvį „mėsmalėje“ atsidūrę menininkai džiaugiasi kasdien augančiu žiūrovų skaičiumi ir, tęsdami keturiolikos iš eilės pasirodymų maratoną, tikisi, kad romantiškasis gatvės šokio spektaklis „Feel-Link“ ras kelią ir į tarptautinių prodiuserių širdis.
Rugpjūčio 8 d. prestižinėje „Summerhall“ scenoje pasirodymus pradėjo režisieriaus Artūro Areimos spektaklis “Po ledu“. Antroje festivalio pusėje Edinburge pasirodys šokėja Ugnė Dievaitytė, kartu su kolege iš Ispanijos Poliana Lima, pristatysianti šiuolaikinio šokio darbą „Kūnai“ bei tarptautinis Lietuvoje, Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje kurtas spektaklis „Trejybė“ (viena idėjos autorių, scenografė Guoda Jaruševičiūtė).
Visi pasirodymai Edinburge:
Šokio teatras „Dansema“ - spektaklis vaikams iki 3 metų „Spalvoti žaidimai“
Choreografė Birutė Banevičiūtė
Rugpjūčio 5-20 d., 11.00 AM val.
ZOO Southside (Venue 82), 117 Nicolson Street, EH8 9ER
Šokio teatras „Dansema“ - spektaklis vaikams iki 3 metų „Mozaika“
Choreografė Birutė Banevičiūtė
Rugpjūčio 5-20 d., 12.00 val.
ZOO Southside (Venue 82), 117 Nicolson Street, EH8 9ER
Menų spaustuvė ir Urbanistinio šokio teatras „Low Air“, gatvės šokio spektaklis „Feel-Link“
Idėjos autoriai, choreografai ir atlikėjai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius
Rugpjūčio 5-20 d., 12.10 val.
Zoo Southside, Main House (Venue 82), 117 Nicolson Street, EH8 9ER
Menų spaustuvė, Metų scenos menų reiškinys „Contemporary?“
Idėjos autoriai, choreografai ir atlikėjai Agnė Ramanauskaitė, Mantas Stabačinskas ir Paulius Tamolė
Rugpjūčio 7-19 d., 17.15 val.
Zoo, The Sanctuary (Venue 124), 140 The Pleasance, EH8 9RR
Artūro Areimos teatras, Oskaro Koršunovo teatras ir Aurora Nova, dramos spektaklis „Po ledu“
Rugpjūčio 8-21 d., 16.20 val.
Cairns Lecture Theatre, Summerhall (Venue 26), 1 Summerhall, EH9 1PL
Guoda Jaruševičiūtė ir projektas „Bravenewworlds“, spektaklis „Trejybė“
Rugpjūčio 22-26 d., 19.00 val.
Theater Arts Exchange (Venue 116), 11 Gayfield Square Edinburgh, EH13NT
Ugnė Dievaitytė ir Poliana Lima, šiuolaikinio šokio spektaklis „Kūnai“
Rugpjūčio 24-28 d., 16:00 val.
Dance Base, Studio 1 (Venue 22), 14-16 Grassmarket, EH1 2JU
Lietuvos pasirodymus Edinburgo Fringe festivalyje pristato Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros institutas, Lietuvos šokio informacijos centras.
Pirmųjų recenzijų nuorodos:
Festmag: