Naujasis Baltijos šokis'17: Low Air | Lietuva
Gegužės 20d., šeštadienis
20.00, Menų spaustuvė, Juodoji salė
Bilietai: Tiketa.lt
Low Air urbanistinio šokio teatras (Lietuva)
pristato:
„Žaidimas baigtas“
Autoriai: Lauryna Liepaitė, Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius, Povilas Laurinaitis, Adas Gecevičius
Premjera: 2016m.
Trukmė: 55min.
„Juokas juokais, bet mes – nemirtingi.”
Julio Cortazar
Lankant vieno žymiausių XX a. argentiniečių rašytojų Julio Cortázaro kapą laikomasi tradicijos palikti taurę vyno ir lapą popieriaus, kuriame nupieštas „klasių“ žaidimas. Urbanistinio šokio teatras „Low Air“, įkvėpti šios tradicijos ir autoriaus žaidimo su vaizduote taisyklių, Lietuvos publikai pristato novatorišką spektaklį „Žaidimas baigtas“, sujungiantį šokio ir vizualaus meno (dailės) sritis.
Kiekvienam komandos narių kūrybinis procesas yra tarsi žaidimas, į kurį leidžiasi Lauryna Liepaitė, Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius, Povilas Laurinaitis, Adas Gecevičius. Autoriai daug kalba, analizuoja ir fantazuoja modeliuodami sapnus ir savo žaidimo taisykles, kuriuose nelieka griežtų ribų, kas choreografas, režisierius ar kompozitorius. Šokančius scenoje išvysime du kūrybinės komandos narius – šokėjus L. Žakevičių ir A. Gudaitę.
„Nuo pirmojo sukurto spektaklio „Feel-Link“ mes vėl scenoje atsistojame tik vienas prieš kitą. Atsakomybė, kurią nešame kurdami, nepadalijama scenos partneriams, o lieka tik su mumis, vienam prieš kitą. Kadangi esame pora ir nulipę nuo scenos – tai tampa labai įdomiu, nenutrūkstamu kūrybos procesu, kurį nešiojamės su savimi“, – apie naujojo spektaklio kūrybos procesą sako šokėja A. Gudaitė.
Menininkai siūlo pasinerti į sapną, pažaisti su savo vaizduote ir nors kartą nebijoti pasilikti sapnuose. Performansas formuojamas kaip žaidimas su žiūrovu, įtraukiant jį į netikėtus sapno ir realybės susidūrimus. Visos spektaklio situacijos pasibaigia ties pabudimo momentu. Publika nukeliama į konkrečias situacijas, kuriose dominuojanti tema yra santykiai – tiek su kitais žmonėmis, tiek su pačiu savimi. Prasimanymai, subtilūs išgyvenimai persipina su sapno realybe ir tampa neatsiejamu vaizdo ir judesio elementu.
„J. Cortázaro magiškas realizmas mus įkvėpė ir žadino vaizduotę jau seniai. Rašytojo apsakymai ypač vaizdingi, jie ir tapo savotiškos judesių sekos žemėlapiu, o kartu ir galimo siužeto, sapno realybės dramaturgija“, – sako vienas idėjos autorių, šokėjas L. Žakevičius.
Vizualus šokio spektaklis „Žaidimas baigtas“ imasi sapnų ir analizuoja, kaip juos būtų galima paaiškinti realiame gyvenime. Spektaklyje daug simbolių ir kodų, kuriuos su kūrybine komanda bandys iššifruoti žiūrovai.
Spektaklis nominuotas Auksiniam scenos kryžiui, Metų šokio spektaklio kategorijoje, šokėjas Laurynas Žakevičius nominuotas Metų šokėjo kategorijoje
Daugiau informacijos: www.newbalticdance.lt
Festivalio Naujasis Baltijos šokis FB paskyra čia