Choreografės Birutės Banevičiūtės spektakliai – šį rudenį trijuose žemynuose
2016-10-24
Šokio teatro „Dansema” gastrolių žemėlapis šį rudenį driekiasi trijuose žemynuose. Choreografės Birutės Banevičiūtės šokio darbai, kurti išskirtinei auditorijai, kūdikiams iki trijų metų, sulaukia gerbėjų skirtingose Europos scenose, tolimojoje Kinijoje bei už Atlanto. Po gastrolių Ispanijoje bei spektaklio premjeros Vokietijoje, spalio pabaigoje ir lapkričio pradžioje spektakliai „Mozaika” bei „Spalvoti žaidimai” aplankys Pekino ir Vašingtono scenas.
Šokio teatras Dansema Ispanijoje
Praėjusį savaitgalį šokėjai Agnė Ramanauskaitė, Mantas Stabačinskas ir Marius Pinigis pradėjo turą Kinijoje, kur iki lapkričio 1 d. su spektakliu „Mozaika” lankysis Pekine, Uhane ir Čongčinge. Vieni pirmųjų iš Lietuvos teatralų išbandę tolimosios šalies scenas, šokėjai Kinijoje rengia po keletą turų per metus.
Šokio teatras Dansema Kinijoje
Interaktyvus šokio spektaklis „Spalvoti žaidimai” lapkričio 4-6 dienomis bus pristatytas tarptautiniame vaikų festivalyje „Euro Kids” Vašingtone (Jungtinės Amerikos valstijos). Dvi savaites trunkančiame meno festivalyje visas dėmesys skiriamas Europos kultūrai. Dvidešimt aštuonios šalys pristato vaikams ir šeimai skirtus koncertus, filmus ir spektaklius. Lietuvai festivalyje atstovaujantis choreografės B. Banevičiūtės ir šokėjos Giedrės Subotinaitės interaktyvus šokio spektaklis 0-3 metų vaikams „Spalvoti žaidimai” scenoje pasirodys 6 kartus. Apie šį, pirmą kartą už Atlanto išvyksiantį naujausią teatro darbą, JAV scenos menų profesionalai jau yra girdėję, tad su nekantrumu laukia pasirodymo.
Šokio teatras Dansema Ispanijoje
Šį rudenį šokio teatras „Dansema” jau pasirodė skirtingose Europos scenose. Trečią kartą trupė buvo pakviesta į Kijeve (Ukraina), vykstantį festivalį „GogolFest” kuriame po „Spalvotų žaidimų” pasirodymo choreografė Birutė Banevičiūtė seminare dalinosi savo patirtimi ir praktiniais patarimais su tais, kurie nori kurti patiems mažiausiais.
Rugsėjo mėnesį Auksiniu scenos kryžiumi įvertintas spektaklis „Spalvoti žaidimai”, net 6 kartus buvo parodyti viename didžiausių meno festivalių Ispanijoje „La Merce”. Pasak „Dansemos” užsienio projekto koordinatorės Gintarės Masteikaitės, tai didžiulė garbė ir pasiekimas. Festivalio organizatoriai spektaklį atsirinko pamatę tik jo įrašą, ko paprastai niekada nedaro. Lietuvos vardas šiame festivalyje nuskambėjo pirmą kartą, tačiau susilaukė didžiulio žiūrovų, scenos menų profesionalų ir žurnalistų dėmesio, tad G. Masteikaitė pripažįsta jog deramasi dėl teatro pasirodymų ir ateinančiais metais. „Spalvoti žaidimai” Barselonoje vykusiame festivalyje užfiksavo ir lankomumo rekordą. Pirmą kartą spektaklis buvo pristatytas lauko scenoje ir suteikė galimybę jį pamatyti daugiau nei 600 žiūrovų.
Šokio teatras Dansema Ispanijoje
Lapkričio 1, 3 ir 6 dienomis „Spalvoti žaidimai” bus parodytas festivalyje Darmštate (Vokietija). Tanzfestival Rhein-Main Tanzplattform organizuojamame festivalyje pristatoma specialiai Vokietijos Hessisches Staatsballett trupei kurta B. Banevičiūtės spektaklio versija. Vysbadeno ir Darmštato valstybiniuose teatruose reziduojančios trupės kuratorius Bruno Heynderickx, kartu su kitais užsienio ekspertais, praėjusiais metais viešėjęs Lietuvoje iš matytų spektaklių išsirinko „Spalvotus žaidimus” bei pakvietė choreografę pastatyti šį darbą Vokietijoje.
„Vokiškame spektaklio variante (“Farbenspiele”) šoko Valerie Sauer, šokėja, kuri būtent dėl šio spektaklio po ketverių metų pertraukos sutiko grįžti į trupę.” – po premjeros Vysbadeno teatre sakė B. Banevičiūtė, – „Šokėją sužavėjo tai, kad visas dėmesys scenoje buvo skiriamas ne jai ir ne choreografijai, o bendravimui su vaikais, ir ypač tokiais mažais.” Valerie Sauer dirba baleto pedagoge, tačiau patirties šokant mažiesiems žiūrovams ji neturėjo, todėl Lietuvos choreografei ypatingai dėkojo už šią neįkainojamą patirtį.
„Man pačiai ten buvo labai smagu dirbti, nes visi buvo labai geranoriški, atviri įvairiems iššūkiams. Spektaklio premjera spalio pradžioje praėjo puikai – spektakliai kūdikiams visiškai nauja sritis Vokietijoje, tad domėjosi ne tik žiūrovai ir žurnalistai, bet ir teatro personalas,” – apie patirtį kurti kitoje šalyje pasakoja „Dansemos” vadovė.
Kuriant spektaklį, nuo pat pirmųjų repeticijų procese dalyvavo tėvai su vaikais, kad šokėja įgautų daugiau patirties. Interaktyvus spektaklis labiausiai žavėjo tuo, kad vaikai įtraukiami į kūrybos procesą, kad mažieji žiūrovai gali eiti į sceną veiksmo metu ir patys tapti jo dalimi.
2017 metais Vysbadeno ir Darmštato valstybiniuose teatruose planuojama rengti spektaklių vaikams savaitė, kurioje, neišvengiamai, šokio teatras „Dansema” bus garbės svečiais, o B. Banevičiūtė rengs seminarus mokytojams ir choreografams.
Į Lietuvą šokio teatro „Dansema“ spektakliai sugrįžta lapkričio mėnesį, kuomet sostinės Menų spaustuvėje žiūrovų lauks „Mozaika” ir „Spalvoti žaidimai” (12-13 d.), lapkričio 20 d. Panevėžio centre „Vasaris” bus pristatytas spektaklis „Mozaika”.
Daugiau informacijos www.dansema.lt