Sakurako solo šokio spektaklio „Banzai!“ 2.0 premjera Théâtre du Temps Paryžiuje
2017-04-06
Balandžio 6 d. vyks Lietuvių menininkės Sakurako solo šokio spektaklio „Banzai!“ 2.0 premjera Théâtre du Temps Paryžiuje (11-tame). Šiuo metu Sakurako (LT/FR) ir Phil Von (FR) yra ilgalaikiai menininkai rezidentai Château Éphémère Paryžiaus priemiestyje Poissy, kur jie gyvena ir kuria nuo 2015 m.
„Banzai!“ 2.0 premjera vyks jaukaus Japoniško styliaus miniatiūriniame 50 vietų teatre Théâtre du Temps, butoh šokio ir akuzmatinės muzikos festivalio „Palimseste 17.3“ metu. Balandžio 6-tos vakarą be „Banzai!“ 2.0 premjeros taip pat bus dar du kiti spektakliai, tad siūloma rezervuoti bilietus iš anksto. Antrą kartą bus galima šį spektaklį pamatyt gegužės 23 d. tarptautinį butoh festivalio atidarymo metu Prancūzų-Japonų kultūros centre Tenri, Paryžiuje (1-ame).
„Form yra tuščia, tuštuma yra forma”
„Banzai!“ 2.0 naujai sukurtas šokio spektaklis glaudžiai bendradarbiaujant su legenadriniu prancūzų elektroninės muzikos kompozitoriumi Phil Von. Šis spaketaklis apjungia tradicinę Noh teatro ir avant-gardinę butoh šokio technikas, nagrinėjant laisvės koncepciją.
Ar laisvė atrandama griežtoje amžiais nesikeičiančioje Noh teatro choreografijoje ar 50-tūjų metų pabaigoje išrastame šiuolaikiniame butoh šokyje, kuris laužo visas tradicines scenos ekspresijos formas. Ar galima išvengti, kad butoh taptų forma? Iš esmės nagrinėjamas laisvės suvokimas, ar įmanoma būti laisvu nuo kultūros, tradicijos, tautybės, lyties ir kūno bei sąmonės apribojimų?
Pagrindinė spektaklio idėja, tai žmogaus prigimtis nagrinėjimas, atsižvelgiant į nepasisekusias išsivadavimo pastangas. Publika kviečiama patirti čia ir dabar sekant intymias personažo trasnformacijas.
Artimiausia vakarietiška koncepcija galinti apibūdinti mono no aware (物の哀れ) šio spektaklio atmosferą būtų vokiečių žodis „Sehnsucht“ išreiškinatis mintis ir jausmus susijusius su viskuo, kas yra nebaigta ir netobula, kartu siekiant alternatyvaus tobulybės patyrimo. Tai taip pat apibūdinama kaip laimės siekiamybė sugyvenant su neįgyvendinamų svajonių realybe.