Baleto atmintis
Prie šimtmečio jubiliejaus artėjantis Lietuvos baletas – savo menui pasišventusių Lietuvos ir iš kitų šalių į Lietuvą atvykusių choreografų bei artistų kūrinys. Projektą „Baleto atmintis“ įgyvendino meno kultūros žurnalas „Krantai“ ir Lietuvos nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyrius, projekto partneriai – valstybiniai Kauno bei Klaipėdos muzikiniai teatrai.
V. Brazdylis, „Amžinai gyvi“. Foto Martynas Aleksa.
Kūrinius rekonstravo patys choreografai, Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus pedagogai, valstybinių Kauno ir Klaipėdos muzikinių teatrų baletmeisteriai.
Drauge su M.K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus moksleiviais koncerte dalyvaus Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistai Mantas Daraškevičius ir Jeronimas Krivickas, Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto solistai Auksė Mikalajūnaitė ir Aurimas Sibirskas, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto solistai Aušra Krasauskaitė ir Mantas Černeckas. Koncerte naudojamos nuotraukos ir baleto spektaklių scenovaizdžių eskizai iš Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus rinkinių.
Šis koncertas skiriamas baleto artistės, istorikės ir kritikės Aliodijos Ruzgaitės (1923–2017) atminimui.
Koncerto trukmė su pertrauka – 1 val. 40 min.
Projekto „Baleto atmintis“ iniciatorius – menotyrininkas, Lietuvos kultūros tyrimų instituto mokslo darbuotojas Helmutas Šabasevičius, koncerto režisierius – Baleto skyriaus pedagogas, choreografas Vytautas Brazdylis.
Projekto pagrindinė rėmėja – Lietuvos kultūros taryba.