AURA 26 | L-E-V | SHARON EYAL – GAI BEHAR | IZRAELIS
SARA | KIAULĖ ŽUDIKĖ
Kūrėjai: Sharon Eyal | Gai Behar
Garso atlikėjas: Ori Lichtik
Šviesos: Avi Yona Bueno (Bambi)
Kostiumai: Odelia Arnold
Partneriai: Rebecca Hytting | Gon Biran | Sharon Eyal | Gai Behar
Šokėjai: Leo Lerus, Gon Biran, Keren Lurie Pardes, Mariko Kakizaki, Darren Devaney
Techninis vadovas: Alon Cohen
Kelionių vadybininkė: Keren Gdalyhau Malki
Agentūra: Menno Plukker Theatre Agent, Inc.
Trukmė: SARA (13 min.), “Killer Pig” (43 min.)
Premjera:
SARA – 2009 m.,
„Kiaulė žudikė“ – 2014 m.
SARA
„Sara“ – lyg perlas iš lobio, lyg brangenybių dėžutė, kvepianti praeitimi, bet juntama naujai. Dėžutė negali būti atverta iki galo, nes išnyks kerai. Baltam perregimam perlui trūksta spalvų, bet jis vis tiek išlieka perlas. „Sara“ – minimalistinė, švelni, jautri ir jaučianti, kietaširdė ir senamadiška tuo pat metu. Juntame jos santūrumą bandant pasinaudoti minimumu ir maksimumu. Ji neleidžia nutolti, traukia arčiau širdies ir pratrūksta lyg lietaus debesis į meilės dulkes.
Nuotrauka: Amit Sides
KIAULĖ ŽUDIKĖ
„Kiaulė žudikė“ – nuostabi pažintis su trupės L-E-V kūrybinės mitologijos šaknimis, leidžianti žvilgtelėti ten, kur užgimė viena grupės krypčių su jai būdinga minimalistine išraiška, šimtaprocentiniu sąžiningumu ir bekompromisiu fiziškumu.
Susiduriame su švelnia siela ant žlugimo ribos. Vienintelis jai likęs instinktas yra nužudyti tai, kas brangiausia, ir numirti. Muzikinis Ori Lichtiko koliažas tampa neatskiriama spektaklio dalimi.
Nuotrauka: Gil Shani
L-E-V | SHARON EYAL – GAI BEHAR
Nuo 2006 m. kūrybinis Sharon Eyal ir Gai Beharo duetas ryškiai skamba meno bendruomenėje. Jie kuria nenutrūkstantį kritikų pripažintų darbų srautą su šokio trupe „Batsheva“ ir kitomis žymiomis šokio trupėmis visame pasaulyje. L-E-V yra jų bendradarbiavimo kulminacija, nenutrūkstamai skambant originaliai Ori Lichtiko muzikai, lydimai nuožmiai judančių šokėjų su išraiškingu tikslumu.
L-E-V minta naujomis technologijoms, nepastebimai įlieja jas į tarpdisciplininį pastatymą, kuris gali būti rodomas tiek naktiniame klube, tiek operos teatre. Unikalios išraiškos L-E-V, emocionaliai supintas iš judesio, muzikos, šviesos, mados ir technologijos, pritraukia platų publikos ir kūrėjų spektrą. Trupė išsiskiria meninių sprendimų ir judesio unikalumu visame šokio pasaulio kontekste.
Sharon Eyal – gimusi Jeruzalėje, nuo 1990 iki 2008 m. šokusi šokio trupėje „Batsheva“, kur pradėjo ir choreografės karjerą. 2003-2004 m. ji ėjo trupės „Batsheva“ meno vadovės pareigas, 2005-2012 m. dirbo trupės choreografe.
Nuo 2009 m. Eyal pradėjo kurti ir kitoms pasaulinėms šokio trupėms: „Carte Blanche Dance“ (Norvegija), „Hubbard Street Dance Chicago“ (JAV), „Tanzcompagnie Oldenburg“ (Vokietija).
2013 m. Sharon drauge su ilgamečiu partneriu Gai Beharu įkūrė L-E-V. Paskutinė jų premjera – „Juoda be pavadinimo“, sukurta Geteborgo operos šokio trupei (Švedija).
Sharon yra pelniusi daugybę apdovanojimų, tarp kurių ir 2004 m. Kultūros ministerijos apdovanojimas jauniesiems šokio kūrėjams bei 2009 m. „Landau“ prizas šokio kategorijoje. Nuo 2008 m. ją remia Izraelio kultūrinio meistriškumo fondas.
Gai Beharas nuo 1999 iki 2005 m. darbavosi su nemaža dalimi Tel Avivo naktinės scenos projektų kaip vakarėlių organizatorius ir tarpdisciplininio meno renginių kuratorius. Gai pradėjo bendradarbiauti su Sharon pradėjo 2005 m., kai prisijungė prie „Bertolinos“ statymo.
www.sharoneyaldance.com
BILIETAI
BILIETUS PLATINA:
Nacionalinis Kauno dramos teatras (Laisvės al. 71): čia galima įsigyti bilietus tik į šiame teatre vyksiančius pasirodymus.
Kauno šokio teatras „Aura“ (M. Daukšos g. 30A): čia galima įsigyti bilietus į visus festivalio renginius.
Nuo rugsėjo 27 d. bilietus į visus festivalio renginius galima įsigyti Kauno „Pienocentro“ rūmuose (Laisvės al. 55).
ABONEMENTAI
Vardinis festivalio abonementas – 90 eurų.
Abonementas šokio profesionalams, studentams, senjorams, neįgaliesiams – 70 eurų.
Galioja į visus festivalio renginius, išskyrus 4 x 4: šokio ekskursiją tarpukario Kaune ir spektaklį vaikams „Baltoji lopšinė“.
Abonementą galima įsigyti tik Kauno šokio teatre „Aura“. Abonementų kiekis ribotas, nuo rugsėjo 23 d. abonementas brangs.
TAIKOMOS NUOLAIDOS:
30 % nuolaida – šokio profesionalams, moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems (1 bilietui, pateikus pažymėjimą),
20 % nuolaida – „Tiketos“ klubo nariams, perkant „Tiketa“ kasose (1 bilietui),
20 % nuolaida – „Daily card“ kortelės turėtojams (1 bilietui, pateikus galiojančią kortelę)
Speciali nuolaida VDU studentams („Auros“ kasoje pateikus pažymėjimą), bilietas į VDU didžiojoje salėje vyksiančius spektaklius – 5 eurai.
Išankstiniai bilietai pigesni, bilietai brangs nuo rugsėjo 23 d.