Jeruzalėje – G. Grinevičiūtės šokio filmas
2016-02-20
2016 m. vasario 21 d. Jeruzalėje bus parodytas choreografės ir šokėjos Gretos Grinevičiūtės šokio filmas „Deivido fikcija“ („Faked David“). Filmą Jeruzalėje vykstančiam šiuolaikinio šokio festivaliui „From Jaffa to Agripas“ atrinko projekto organizatoriai – Jeruzalės šokio trupė „c.a.t.a.m.o.n“.
Projektas „From Jaffa to Agripas“ nuo 2014 m. įgyvendinamas Jeruzalės miesto centre, čia šiuolaikinio šokio choreografų darbai rodomi ne teatrų scenose, o viešose miesto erdvėse – gatvėse, kavinėse, baruose ir didžiausiame Izraelio turguje Machne Yehuda. Šiais metais organizatoriai pasirinko rodyti šokio filmus iš Izraelio, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Europos. G. Grinevičiūtės šokio filmas „Deivido fikcija“ Machne Yehuda turguje bus rodomas tris kartus.
Šokio filmo idėja gimė ir buvo įgyvendinta 2013 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos organizuoto tarptautinio kino projekto „Summer MEDIA Studio“ metu. Tai buvo pirmas G. Grinevičiūtės sukurtas šokio filmas. Dalyvavimas projekte paskatino kūrėją ieškoti šokio ir kino jungčių, kurti šokio filmus, naudoti kino elementus šokio miniatiūrose ir spektakliuose.
Kūrybinė grupė:
Choreografijos ir idėjos autorė – Greta Grinevičiūtė
Režisierė – Greta Jalmokaitė
Prodiuseris – Ieva Malikėnaitė
Kinematografas – Kęstutis Serulevičius
Garsas – Augustinas Bėkšta
Kompozitorius – Natan Gerjan Piksen
Montažas – Matteo Vejas Passerini
Šokis: Aigars Larionovs, Telman Ragimov, Jakub Sokolowski, Greta Grinevičiūtė
LŠIC informacija, kadrai iš filmo „Deivido fikcija“