Šokio teatras AIROS: Chimeros karoliai
ATŠAUKTAS
Režisierė ir choreografė - Aira Naginevičiūtė - Adomaitienė
Scenografija - Arūnas Adomaitis
Kostiumai - Laura Darbutaitė
Šviesos - Andrius Matusevičius
Garso režisūra: Vladas Dieninis ir Gediminas Jakubka
Šokis Erika Vizbaraitė, Goda Laurinavičiūtė, Greta Grinevičiūtė, Sigita Juraškaitė, Agnietė Lisičkinaitė
Trukmė: 50 min.
„Chimeros karoliai“ – tai naujas choreografės šokio spektaklis, kuriame penkios skirtingų patirčių ir amžiaus šokėjos įkūnija galingus moteriškus archetipus, siejamus su mitine pabaisa. Ugnimi alsuojanti moteriško prado būtybė gali būti nenuspėjama, pavojinga, švelni, mylinti ar motiniška.
Spektaklyje šokėjos lyg karolius veria savo troškimus ir iliuzijas, ant išgyventos patirties augina naują odą, taip kaupdamos išmintį ir tvirtybę. Spektaklio “moteris” netelpa į įprastus, mūsų amžiaus, moters grožio sampratos rėmus. Kostiumų dailininkės ir choreografės dėka, moterų kūnai deformuojami ir keičiami, tačiau neįprastos estetikos kūno transformacijos tuo pačiu žymi jų stiprybės ir moteriško gaivalo išraišką. Spektaklio chimeros – tai ne monstrai, o galingų senovinių moteriškų archetipų įsikūnijimas: gyvybę duodanti Motina, nuodingoji žinių nešėja Gyvatė, viską apimanti gaivališka aistra, įsukanti į amžiną trigalvės būtybės mirties ir prisikėlimo ciklą.
Scenoje regimos subtilios metalo konstrukcijos, šokančių aktorių kūnų pagalba, kuria paslaptingas garso skulptūras. Šokėjai transformuoja akustinius erdvės signalus į optines struktūras, nematomą paversdami matomu.
Šis šokio spektaklis pakviestas dalyvauti šių metų kovą vyksiančioje Šendženo eksperimentinio teatro bienalėje (Shenzhen Futian) Šendženo mieste (Kinija), kur spketaklis atidarys prestižinės bienalės programą.
Aira Naginevičiūtė – Lietuvos šiuolaikinio šokio choreografė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, pirmoji Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėja, apdovanota aukščiausiu teatro apdovanojimu – Kultūros ministerijos premija. Per savo kūrybinę karjerą subūrusi ir vadovavusi ne vienai trupei, prieš daugiau nei metus A. Naginevičiūtė įkūrė profesionalų šokio teatrą AIROS, debiutavusį spektakliu „Chimeros karoliai“.
Bilietai: nuo 10 € | bilietus platina Tiketa (pirkti internetu), | bilietus galima įsigyti 1 val. prieš spektaklį menų spaustuvėje | atkreipkite dėmesį: menų spaustuvėje atsiskaitymas tik grynaisiais | bilietų rezervacija – spektakliai@menuspaustuve.lt | bilietų rezervacija galioja 1 val. iki renginio.