Pirmą kartą Londone - šokio spektaklis vaikams „Mozaika“
2016-02-03
Spektaklis, rekomenduojamas kūdikiams ir vaikams iki 3 metų, bus rodomas Jackson‘s Lane menų centre vasario 7 d. (10.30 val., 14.30 val.) bei dalyvaus tarptautiniame scenos menų festivalyje „VAULT” vasario 13 ir 14 d. (10.30 val.), rengiamame menų centre the Vaults.
„Mozaika“ klausia: koks pasaulis atrodo vaikui? Apvalus, spalvotas, o gal – kampuotas ir tuščiaviduris? Spektaklis, sukurtas garsios šokio pedagogės, choreografės Birutės Banevičiūtės, žiūrovams siūlo begalę geometrinių konstrukcijų, garsų ir spalvų. Šokėjai Marius Pinigis, Giedrė Subotinaitė ir Mantas Stabačinskas vaiko pasaulį dėlioja vis iš naujo: kartais atsiranda gerai pažįstamos daržovių – agurkų, pomidorų, morkų – figūros, o kartais pasirodo keistai neįtikėtinos gėlių, grybų ir įvairiausių vaisių mozaikos. Spektaklis, keliaudamas vaiko raidos taku, žiūrovus kviečia kartu ropinėti, vaikščioti, bėgti, spyruokliuoti, o galų gale – pašokti, sukiotis ir slėptis. Pasirodymą lydi kompozitorės Rasos Dikčienės sukurta muzika.
Šokio teatras „Dansema“, įkurtas 2007 metais, siekia skleisti šiuolaikinį šokį jaunimui bei vaikams. Trupė yra viešėjusi Kroatijoje, Olandijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Palestinoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kinijoje „Dansemos“ choreografė bei meno vadovė Birutė Banevičiūtė šiuo metu dirba Lietuvos edukologijos universitete, šokio pedagogijos studijų programoje, tuo pačiu rengdama modernaus šokio dirbtuves, seminarus bei paskaitas jaunimui ir vaikams, šokio mokytojams ir choreografams bei šokėjms. Choreografės kūrybinė biografija – gausi įvairiausių pastatymų, rodytų visame pasaulyje.
Šis spektaklis – interaktyvi patirtis tiek šokėjams, tiek vaikams. Spalvoti ir minkšti kostiumai kviečia vaikus be baimės jungtis į šį žaidimą, tyrinėjant juos supantį pasaulį ir reaguojant į aplinkinius garsus, žmones, spalvas. Kartu tai – jautrus bei išmintingas žvilgsnis į ankstyvą vaikystę, laiką, kurio suaugusieji galbūt net neprisimena. „Mozaikoje“ mažieji nenuobodžiaus: nuolatos kintantys garso ir judesio deriniai išlaikys visų dėmesį!
Bilietų į šį spektaklį vis dar yra, vieno bilieto kaina - £5.00. Bilieto į pasirodymą Jackson‘s Lane kainą įskaičiuotas vienas vaikas ir vienas suaugusysis.
Daugiau informacijos:
„Vault“ festivalio svetainėje http://www.vaultfestival.com/event/puzzle/2016-02-13/
Jackson‘s Lane menų centro svetainėje: http://www.jacksonslane.org.uk/whats-on/event/2016/puzzle/
Spektaklio sukūrimą parėmė Lietuvos Kultūros ministerija, spektaklio vizitą remia Lietuvos Ambasada Londone ir Lietuvos kultūros taryba.